به گزارش جویباران،سرهنگ مهرداد بابایی در جلسه ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران الهام گرفته از قیام اباعبدالله الحسین(ع) است اظهار کرد: دشمنان انقلاب اسلامی از همان ابتدا دست به هر اقدامی برای شکست و تخریب این انقلاب زدند ولی در سایه وحدت، اتحاد، شجاعت، اعتماد و رهبری حکیمانه و مدبرانه این انقلاب توانست سختی‌ها و فرازونشیب‌های مختلف را با موفقیت پشت‌سر گذاشتتند.

وی تصریح کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران به برکت این انقلاب و رشادت‌های دوران دفاع مقدس به عنوان یک قدرت بازدارنده در منطقه شناخته شده و دشمنان نمی‌توانند تصمیم عجولانه و خودسرانه‌ای در منطقه بگیرند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج جویبار با اشاره به فرارسیدن هفته دفاع مقدس گفت: این روزها زمان روایتگری از دوران دفاع مقدس و شجاعت، ایثار، مقاومت و از خودگذشتگی رزمندگان و فرصت مغتنمی برای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل امروز است.

بابایی با بیان اینکه بیش از پانصد برنامه در هفته دفاع مقدس در شهرستان جویبار برگزار خواهد شد اظهار کرد: صبحگاه مشترک نیروهای مسلح و بیسیجیان، رونمایی از اِلمان مزار سه شهید، دیدار با خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران، گردهمایی جهادگران بسیجی، گردهمایی پیرغلامان حسینی، همایش پیاده‌روی خانوادگی، برگزاری مسابقه کشتی لوچو، نواختن زنگ ایثار و مقاومت، یادواره شهدا، آبروی کوچه افتخار محله، شب شعر خاطره، ویزیت رایگان و همایش یادگاران دفاع مقدس از جمله برنامه‌های شاخص این هفته است.

وی هدف از اجرای چنین برنامه‌هایی را حفظ، گسترش، نشر فرهنگ ایثار و شهادت و ازخودگذشتگی دانست.

سیدعلی اسد فرماندار شهرستان جویبار در این جلسه بیان کرد: همه ما در جایگاهی که امروز قرار داریم مدیون خون و رشادت‌های شهدا و رزمندگان دوران دفاع مقدس هستیم.

وی با بیان اینکه باید بهترین برنامه‌های این هفته باید در مدارس اجرا شود اظهار کرد: انتقال فرهنگ شهادت، ایثار و ازخودگذشتگی به نسل امروز که نه انقلاب و نه جنگ را دیده‌اند یک امر ضروری است.

فرماندار جویبار خاطرنشان کرد: دیدار با خانواده شهدا باید یکی از مهم‌ترین کارهای مدیران باشد زیرا دعای خیر این خانواده‌ها گره‌گشای کارهای ما خواهد بود.