به گزارش جویباران، سردار وجی‌اله مرادی در گردهمایی رزمندگان و یادگاران دوران دفاع مقدس شهرستان جویبار با بیان اینکه بصیرت اکسیر پیش‌برنده رزمندگی است اظهار کرد: بصیرت چهار وظیفه، ولایت‌پذیری و ولایت‌شعاری، پیشی نگرفتن از امام، حفظ ارتباط با امام و همراهی با امام در همه صحنه‌ها را برای ما مشخص کرده است.

 

وی بااشاره به اینکه انقلاب اسلامی تداوم انقلاب رسول اکرم اسلام است گفت: انقلاب اسلامی یک انقلاب متصل به انقلاب پیامبر و شعار « اشدا علی الکفار رحما بینهم» است.

 

از فرماندهان نیروی قدس سپاه تصریح کرد: امام خمینی(ره) جنگ نابرابر را که یک تهدید جدی برای انقلاب اسلامی به حساب می‌آمد به یک فرصت استثنایی تبدیل کرد.

 

سردار مرادی با بیان اینکه صهیونیست‌ها سه جنگ نیابتی در منطقه غرب آسیا به راه انداخت عنوان کرد: جنگ ۳۳ روزه لبنان، جنگ ۲۳ روزه و جنگ ۸ روزه غزه بود که جبهه مقاومت توانست دشمن را ناکام بگذارد.

 

وی خاطرنشان کرد: با نقشه دشمنان جمهوری اسلامی ایران در به راه انداختن توطئه و فتنه‌انگیزی در منطقه؛ دو گفتمان مقاومت، سازش در کشور شکل گرفت.

 

فرمانده عالی دوران دفاع مقدس گفتمان مقاومت را ولایت‌پذیری محض از ولایت مطلقه فقیه دانست و افزود: دو کار در گفتمان مقاومت در دستور کار قرار گرفت نخست ایجاد امنیت پایدار برای ایران اسلامی و ایجاد گفتمان مقاومت در منطقه، که یک جبهه در داخل و یک جبهه نیز در منطقه در جبهه مقاومت برای ایجاد امنیت تلاش کردند.

 

سردار مرادی با بیان اینکه داعش کثیف‌ترین نیرویی بود که توسط غربی‌ها علیه جبهه مقاومت شکل گرفت اظهار کرد: به مدد اهل بیت و ایثار مدافعان حرم؛ سرشاخه‌های ارتش اسلامی شکل گرفت و با فراخوانی برادران افغان، عراقی، پاکستانی و لبنانی گردهم آمدند و از جبهه مقاومت دفاع کردند.

 

وی با تأکید بر اینکه تابستان داغ دشمن شعار موشک و میعشت داشت بیان کرد: می‌خواستند با این ترفند تحت عنوان نافرمانی مدنی و ناامنی داخلی مردم را به کف خیابان بکشند اما با پرتاب موشک و برخورد آن با مواضع داعش مردم ایران احساس عزت و غرور کردند.

 

فرمانده عالی دوران دفاع مقدس گفت: پس از ناامیدی از نافرمانی مدنی در ایران، تهدید به حمله نظامی را در دستور کار قرار داد که در این میان با تجاوز به مرز هوایی ایران، پهباد فوق پیشرفته آمریکا با سلاح کاملاً بومی ایرانی ساقط شد و معادلات را تغییر داد.

 

سردار مرادی خاطرنشان کرد: توقیف نفتکش انگلیسی دیگر نماد قدرت واقتدار جمهوری اسلامی ایران بود که این میزان اقتدار و صلابت در تاریخ کشورمان بی‌نظیر است.

 

وی با اشاره به گفتمان سازش گفت: یک عده از تحصیل‌کرده‌ها که در دوران سخت دفاع مقدس در خارج از کشور دکتر و مهندس شدند و در دوران رفاه و آرامش به کشور بازگشتند و با بی‌تدبیری برخی از مسئولین آنان به عنوان مسئول انتخاب شدند و برخی از هم‌رزمان ما نیز مرعوب زر و زور و تزویر و دشمن ثانوی کشور شدند.