به گزارش جویباران، سرهنگ غلام‌رضا جعفری در همایش اصناف و امنیت عمومی شهرستان جویبار با بیان اینکه نقش اصناف در هشت سال دفاع مقدس بی‌بدیل بود گفت: حاصل تلاش این قشر زحمتکش تقدیم ۲۳ شهید به انقلاب اسلامی در شهرستان جویبار بود.

 

وی با اشاره به اینکه بزرگ‌ترین جمعیت صنفی کشور اصناف هستند تصریح کرد: پس از جنگ تحمیلی نیز اصناف بیشتر از سایر قشرها مشارکت‌ تأثیرگذار در کشور داشته است.

 

فرمانده انتظامی جویبار خاطرنشان کرد: اصناف بیشترین ارتباط و برخورد را با مردم کشور دارند و می‌توانند پل ارتباطی قوی برای مجموعه‌های نظام با بدنه جامعه باشد و بتوانند خواسته و آرمان‌های نظام را به جامعه انعکاس دهند.

 

جعفری با بیان اینکه نقش اصناف در تأمین امنیت اجتماعی پایدار بی‌بدیل است تأکید کرد: اصناف در حوزه‌های مختلف دارای اتحادیه هستند که در هرکدام از آن‌ها برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری داشته باشیم مطمئاً نتیجه خوبی را حاصل کنیم.

 

وی با اشاره به اینکه برخی از شهروندان گلایه‌مند از اجرای نشدن « حد» هستند اظهار کرد: عده‌ای از مغازه‌داران برخی از وسایل مغازه را در پیاده‌رو می‌گذارند که هم حقوق شهروندان را ضایع می‌کند و هم شرایط را برای سرقت فراهم می‌کند و اجرای مجازات «حد» ۲۰ شرط دارد که یکی از شرط‌ها این است که مال باید در حرز مناسب باشد که اگر در حرز مناسب نباشد امکان اجرای «حد» نیست.