به گزارش جویباران،رضا اکبری رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی جویبار در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان جویبار با اشاره به اینکه در ساخت کتابخانه لاریم پیشرفت خوبی داشته‌ایم اظهار کرد: اگر شهرداری‌ها سهم نیم درصد کتابخانه‌ها را پرداخت کنند می‌توانیم در راستای ارتقای کیفیت و کمیت فرهنگ کتابخوانی تلاش بیشتری کنیم.

 

وی بیان کرد: با توجه به شرایط نامساعد اقتصادی باید از ظرفیت خیرین برای خرید کتاب استفاده کنیم.

 

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی جویبار با اشاره به تقویت و ارتقای کتابخانه‌های روستایی گفت: در راستای ارتقای فرهنگ کتاب و کتابخوانی۵۰۰ جلد به کتابخانه روستایی آزادبن پهناب اهدا شد.

 

انصاری مدیر مدرسه زینب فقیهان در این جلسه با بیان اینکه یکی از بهترین راه‌ها برای مقابله با تهاجم فرهنگی پرداختن به شاهنامه است اظهار کرد: در هفته کتاب و کتابخوانی ۱۳۰ دانش‌اموز همزمان شاهنامه خوانی خواهند کرد زیرا محتوای ایرانی و اسلامی در این کتاب بسیار ملموس است.

 

ابوالقاسم ساداتی معاون پرورشی آموزش و پرورش جویبار با اشاره به اینکه باید کتابخانه‌ها را به درون کلاس‌ها ببریم گفت: حضور ۱۳ هزار دانش‌آموز در مدارس ظرفیت و فرصت بسیار مناسبی برای افزایش مطالعه کتاب است که در این راستا در برخی از کلاس‌های مدارس کتابخانه ایجاده شده که با استقبال خوب دانش‌آموزان همراه شده است.

 

سیدعلی اسد فرماندار شهرستان جویبار در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی این شهرستان تأکید کرد: برای جلوگیری و کاهش معضلات اجتماعی باید فرهنگ کتاب و کتابخوانی تقویت شد.

 

وی به یکی از اقدام تقویت فرهنگ کتابخوانی اشاره و عنوان کرد: در شورای اداری شهرستان قرار شده است یکی از نویسندگان جویباری بخشی از کتاب خود را برای مدیران بخواند و در پایان هر سال نیز شخصیت‌ها و حامیان ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در عرصه‌های شغلی مختلف معرفی و تقدیر می‌شوند.