به گزارش جویباران، رشیدرضاپور به مناسبت آغاز دهه وقف طی گفت‌وگویی با خبرنگاران با بیان اینکه ۱۰۲ موقوفه در جویبار ثبت شده است اظهارکرد: از ۱۰۲ موقوفه ثبت شده در شهرستان بالغ بر ۸۶۰ رقبه وجود دارد.

 

وی افزود: ۱۱۰ مسجد، ۵۶ تکیه، ۵۸ حسینیه، ۴ دارالقرآن، ۷ زینبیه، ۵ فاطمیه،۲ حوزه علمیه و یک مهدیه در شهرستان وجود دارد.

 

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه جویبار از ثبت شش موقوفه جدید در این شهرستان خبر داد گفت: امسال ۶ موقوفه جدید در شهرستان جویبار به ارزش ۴ میلیارد تومان به ثبت رسیده است.

 

رضاپور تصریح کرد: به جز یک مورد مابقی این شش وقف جدید در امور خیریه، دارو و درمان، کمک تحصیلی، فرهنگی و قرآنی ثبت شدند.

 

وی همچنین به توزیع ۵۰ سبد کالا به ارزش ۱۰ میلیون تومان به خانواده‌های نیازمند در این دهه اشاره و عنوان کرد: از ابتدای امسال ۱۰۰ سبد کالا به ارزش ۲۰ میلیون تومان توزیع و همچنین به ۴۰ نفر ۱۲ میلیون‌تومان کمک هزینه دارو و درمان، ۱۷ میلیون تومان به هیئت امنای مساجد و تکایا و اماکن مذهبی جهت انجام عزاداری پرداخت شده است.

 

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه جویبار افزود: از محل اعتبارات استانی نیز ۳۴ میلیون تومان برای تعمیر و تجهیز تکایا، حسنیه و اماکن مذهبی هزینه شده است.

 

رضاپور به مهم‌ترین برنامه‌های دهه وقف در این شهرستان اشاره و عنوان کرد: نواختن زنگ وقف، افتتاح ساختمان امامزاده جهان سیدرضا آیت‌محله، ویزیت رایگان در بیمارستان مرحوم عزیزی، نمایشگاه وقف، همایش یاوران وقف، دیدار با خانواده‌های شهدا و ایثارگران واقف، عزاداری و اطعام دهی در امامزاده سید زین العابدین در سالروز رحلت پیامبر و امام حسن مجتبی(ع)، نشست با علما و اصناف و برگزاری مسابقه دوچرخه سواری ازجمله برنامه‌های این دهه در شهرستان است.