به گزارش جویباران، محمدرضا صابری طی گفت‌وگویی با بیان اینکه سال ۹۸ را با سیل آغاز کردیم اظهار کرد: ۱۲ روستا در بخش گیلخواران شهرستان جویبار از یک روز قبل از سال جدید با سیل درگیر بودند که با اطلاع‌رسانی به موقع و اقدامات پیشگیرانه توانستیم حداکثر خسارت را به حداقل برسانیم.

 

وی بااشاره به اینکه ۷۶۰ میلیون تومان کالا به مردم سیل زده جویبار ارائه داده‌ایم افزود: در روزهای درگیر ۵۰۴ بسته غذایی یک ماهه، ۱۳۵۶ تخته پتو، ۶۷۸ تخته موکت توزیع و ۹ خانواده را از آب نجات داده‌ایم.

 

رئیس جمعیت هلال احمر جویبار از تخلیه آب از ۳۹۳ خانه خبر داد و گفت: در ایام سیل با همکاری ۲۹۶ نجاتگر و امدادگر به ۲۷۸۴ نفر در روستاهای سیل زده شهرستان جویبار امدادرسانی شد.

 

صابری از داوطلبان، امدادگران هلال احمر جویبار تقدیر و تشکر کرد و افزود: برخی از نجاتگران ما کل ایام عید مشغول امدادرسانی در داخل شهرستان و در استان گلستان بودند.

 

وی با اشاره به اینکه طرح سالم‌سازی دریای جویبار تنها طرحی در استان است که هلال احمر در ساحل درمانگاه دارد اظهار کرد: کمترین غریق فوت شده در طرح سالم‌سازی دریا را شهرستان جویبار داشته و ۷۶۸ نفر نیز به صورت سرپایی درمان شدند.

 

رئیس جمعیت هلال احمر جویبار به افزایش ۲۵ درصدی نجات‌یافتگان دریای جویبار اشاره و عنوان کرد: امسال در طرح سالم‌سازی ۴۰ مورد غریق نجات یافته داشتیم که نسبت به سال گذشته ۲۵ درصد افزایش داشته است.

 

صابری با بیان اینکه ۱۷ مورد عملیات در طرح سالم‌سازی انجام شده گفت: از این تعداد ۱۱ مورد مراکز درمانی انتقال داده شده و ۷۶۸ نفر به صورت سرپایی در درمانگاه ساحلی هلال احمر درمان شدند.

 

وی از بروز ۳۹ حادثه جاده‌ای در هفت ماه نخست امسال خبر داد و افزود: ۱۰۸ نفر روز نجاتگر با ۳۹ تیم عملیاتی در این حوادث حضور داشتند.

 

رئیس جمعیت هلال احمر جویبار با اشاره به اینکه در شش ماه نخست امسال ۹۰۰ نفر توسط این جمعیت آموزش دیده‌اند بیان کرد: در شش ماه نخست امسال ۹۰۰ نفر اعضای داوطلب و غیر داوطلب آموزش‌های امدادو کمک‌های اولیه، شش دوره عضو جوانان، هفت دوره عضو داوطلبان و دوره مقدماتی امدادو نجات را پشت‌سر گذاشته‌اند.

 

صابری از تشکیل تیم توسن در شهرستان جویبار خبر داد و گفت: تیم توسن یا تیم واکنش سریع، نهادها و سازمان‌های دولتی در مواقع بحرانی با همکاری اداره آب، برق، گاز، آتش‌نشانی و نیروی انتظامی در شهرستان جویبار تشکیل شد.

 

وی در پایان از مردم خواست که اگر مردم در خانه‌های خود تجهیزات و لوازم پزشکی و یا حتی دارو بلااستفاده دارند می‌توانند وقف هلال احمر شهرستان جویبار کنند که در صورت نیاز افراد نیازمند به صورت امانت در اختیار آنان قرار بگیرد.