به گزارش جویباران، حسین منفردی در نماز جمعه این هفته شهرستان جویبار با بیان اینکه ضروری‌ترین کار در زندگی امروز رعایت اصول پدافند غیرعامل است اظهار کرد: پدافند غیرعامل به دنبال آموزش مهارت‌هایی در حوزه فردی و اجتماعی است که بتوانیم در هر شرایط ممکن به ویژه در شرایط اضطراری به درستی انجام و به سلامتی از آن گذر کنیم.

وی سابقه پدافند غیرعامل را بعد از جنگ جهانی دوم دانست و افزود: اما با نگاه به زندگی ائمه اطهار و روایات و احادیث شاهد رعایت یا تاکید بر پدافند غیرعامل هستیم.

مدیرکل پدافند غیرعامل استان با بیان اینکه مازندران رتبه نخست جذب اعتبارات در اجرای پروژه‌های پدافند غیرعامل را در کشور دارد گفت:استان مازندران در اجرای پروژه‌های پدافند غیرعامل ۳۶۶ میلیارد ریال هزینه کرده است به‌طوری که در هر شهرستان یک پروژه را داشته‌ایم.

منفردی همچنین خاطرنشان کرد:استان مازندران در بکارگیری جوانان و بهره‌گیری از سازمان‌های مردم‌نهاد نیز در کشور رتبه نخست را دارد.

وی با بیان اینکه سند ۴۰ ساله پدافند غیرعامل استان مازندران برای اولین بار در کشور در هفت محور تدوین شده است گفت:اداره کل پدافند غیرعامل برنامه ۴۰ ساله آینده را بر اساس بیانیه مقام معظم رهبری تدوین کرده است.

مدیرکل پدافند غیرعامل بااشاره به اینکه اولین برنامه این اداره در استان بر فرهنگ و آموزش تأکید دارد اظهار کرد: در این راستا ۴۵۶ دوره آموزشی بیش از ۱۱۵ نفر با مفاهیم این پدافند آشنا شدند.

منفردی همچنین از تدوین طرح جامع پدافند غیرعامل در استان و اجرای آن در شهرستان‌ها و روستاها در آینده نزدیک خبر داد.