به گزارش جویباران،سردار عبدالله ملکی ظهر در گردهمائی مسئولان دفاتر حفظ آثار شهرستان‌های مازندران در جویبار با بیان اینکه تاکنون ۳۰ هزار ساعت خاطره از خانواده شهدا و رزمندگان دوران دفاع مقدس جمع‌آوری شده است گفت: تا نیمه اول سال ۹۹  خاطرات بیش از ۱۰ هزار شهید دفاع مقدس جمع‌اوری خواهد شد.

 

وی افزود: از ۳۰ هزار ساعت خاطرات جمع‌آوری شده، ۲۵ هزار ساعت مربوط به خانواده شهداست و ۵ هزار ساعت متعلق به خاطرات رزمندگان است که این میزان بسیار کم بوده و باید تلاش خود را بیشتر کنیم.

 

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران از تدریس درس دفاع مقدس بین کارمندان در فضای مجازی خبر داد و گفت: تاکنون ۳ هزار و ۵۰۰ نفر از کارمندان درس دفاع مقدس را در فضای مجازی سپری کردند که به همه آنان مدرک داده شد.

 

سردار ملکی تصریح کرد: مازندران میزبان ۳۷۵ شهید گمنام است که بیشتر یادمان‌های شهدای گمنام استان به اتمام رسیده و مابقی نیز تا پایان شش ماه نخست سال آینده تکمیل خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه ۱۹۷ کتاب توسط اداره کل حفظ و آثار استان مازندران به چاپ رسیده ایت اظهار کرد: ۱۰ کتاب دیگر نیز آماده چاپ است و در آینده نیز ۱۲۳ کتاب دیگر توسط اداره کل  حفظ آثار استان مازندران و گلستان در حوزه‌های یگان‌های رزم، دولت و مردم به چاپ خواهد رسید.

 

 

مدیر کل حفظ آثار دفاع مقدس مازندران بااشاره به اینکه ۳۰۰ شناخت‌نامه فرماندهان شهید را دردستور کار داریم افزود: تاکنون قریب به ۵۰ مورد آن به نوشته  تحریر در آمده است.

 

سردار ملکی در پایان از برگزاری همایش آزادگان بسیج در هفته بسیج خبرداد و گفت: کنگره بین‌المللی شعر و داستان کوتاه و همچنین همایش فاتحان فاو با همکاری استان‌های گلستان، گیلان و مازندران در بهمن ماه سال‌جاری در مرکز استان برگزار خواهد شد.