به گزارش جویباران،سیدعلی اسد در جلسه ستاد برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با اصحاب رسانه، با بیان اینکه کمتر از صد روز به برگزاری انتخابات مجلس مانده است گفت: از دهم آذرماه ثبت‌نام کاندیدا آغاز خواهد شد و مطمئناً باید بستر را برای حضور حداکثری فراهم کنیم.

 

وی افزود: یکی از دلایل حضور حداکثری مردم در انتخابات، حضور کاندیدهای متعدد با سلایق و افکار متعدد است فلذا باید انتخابات باشکوهی همچون ۴۰ سال گذشته داشته باشیم.

 

فرماندار جویبار خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین پیش‌نیازهای حضور حداکثری این است که مردم اطمینان داشته باشند رأی آنان حفظ خواهد شد و با رعایت قانون و اصل بی‌طرفی فرآیند انتخابات را اجرا کنیم.

 

اسد با اشاره به انتخابات سال‌های گذشته اظهار کرد: در انتخابات قبلی ۷۰ شعبه اخذ رأی در شهرستان جویبار وجود داشت که ۷ شعبه آن بیش از یک هزار رأی داشتند.

 

وی با بیان اینکه هدف و تفکر همه ما برگزاری انتخابات سالم و باشکوه است گفت: با هیچ تخلفی مماشات نخواهیم کرد و با هر عاملی که باعث خلل در روند انتخابات شود برخورد خواهیم کرد.

 

فرماندار جویبار فضای مجازی را یک فرصت و قدرت دانست و افزود: اما اگر از این پدیده در جهت اثرگذاری منفی استفاده شود این فرصت به یک تهدید تبدیل می‌شود.

 

اسد خبرنگاران را یاری‌گران انتخابات معرفی و تصریح کرد: رسانه‌ها و خبرنگاران چشم بیدار انتخاب شوندگان، انتخاب کنندگان و مجریان انتخابات هستند.

 

سید محمد قنبری دادستان شهرستان جویبار در این جلسه با بیان اینکه انتخابات نماد جمهور اسلامی ایران است گفت: مهم‌ترین کار در انتخابات این است که بدون جناح بندی و در عین بی‌طرفی از سوی عوامل نظارتی و اجرایی به صورت صحیح و سالم برگزار شود.

 

وی با اشاره به فضای مجازی در ایام انتخابات تأکید کرد: باید در این فضا ضمن حفظ حرمت افراد، مواردی که موجب خلل یا ناامنی و اثرگذاری منفی در روند انتخابات می‌شود پرهیز و با مشاهده این تخلفات برخورد جدی خواهیم کرد تا انتخابات در کمال آرامش برگزار شود.

 

عبدالوحید رنجبر رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شهرستان جویبار گفت: همه ما دست به دست هم می‌دهیم تا انتخابات پرشور و حداکثر را داشته باشیم و آنچه را که مردم انتخاب کردند به آن‌ها اعلام می‌کنیم.

 

وی بر نقش رسانه‌ها در برگزاری انتخابات باشکوه تأکید و عنوان کرد: رسانه‌های می‌توانند با ایجاد امید در دل مردم، آن‌ها را تشویق به حضور در پای صندوق کنند فلذا اصحاب رسانه و خبرنگاران وظیفه سنگینی دارند.

 

سرهنگ غلامرضا جعفری فرمانده انتظامی شهرستان جویبار بیان کرد: همدلی و همکاری بین دستگاه‌ها برای ایجاد نظم و امنیت در روز انتخابات باید بیشتر شود.

 

وی با بیان اینکه تمام تدابیر در مجموعه انتظامی برای برگزاری انتخابات باشکوه اتخاذ شده گفت: از هرگونه تنش آفرینی باید پرهیز کنیم و دست به دست هم فضای سالم و آرامی را برای انتخابات فراهم کنیم تا مورد سؤاستفاده دشمنان قرار نگیرد.

 

رضاحاجی‌کلایی رئیس اداره برق جویبار در این جلسه اظهار کرد: وظیفه رسانه‌ها علاوه بر امیدآفرینی، القای حس اعتماد به مسئولین است.

 

وی با تأکید بر ایجاد نظم و امنیت در روند انتخابات گفت: تصمیمات بزرگ در سایه نظم و امنیت گرفته و اجرایی می‌شود.