به گزارش جویباران، حجت‌الاسلام یدالله غلامی در مراسم تجلیل از برترین‌های مساجد و پیشکسوتان بسیجی شهرستان جویبار اظهار کرد: در قرآن کریم آمده است که استکبار پیوسته با ما در ستیز خواهد تا زمانی که ما را از دین خارج کند.

وی به هدف و راهبرد استکبار در چهار دهه گذشته برابر علیه جمهوری اسلامی ایران اشاره و عنوان کرد: در دهه اول هدف‌گذاری استکبار (آمریکا) براندازی نظام بود و با ایجاد ناامنی، قائله کردستان و تبریزو جنگل و قم ….، جنگ تحمیلی، کودتا و واقعه طبس به دنبال براندازی نظام بود اما ملت ایستادگی کرد و شهید داد و نظام را حفظ کرد.

مسئول نهادنمایندگی ولی‌فقیه سپاه کربلا گفت: در دهه دوم هدف‌گذاری دشمن تغییر ساختار نظام با شبیه‌خون فرهنگی، تهاجم فرهنگی، حوادث تیر ۷۸ و روزنامه‌های زنجیر و انتشار مطالب علیه ساختار نظام بود که با درایت و هوشمندی رهبر معظم انقلاب با شکست مواجه شد.

غلامی تصریح کرد: در دهه سوم و چهارم نیز هدف‌گذاری دشمن مهار جمهوری اسلامی ایران بود زیرا ایران پس از انقلاب توانست قلب دنیا را از دست استکبار بگیرد و ابرقدرتی آمریکا رو به زوال برود که برای احیای قدرت خود و کاهش نفوذ ایران در منطقه ۷ تریلیون دلار هزینه کرد ولی باز هم برنده میدان ایران اسلامی بود.

وی با بیان اینکه در طول این چهل سال، پنج بار با آمریکا مذاکره انجام شده اظهار کرد: در همه این دوره‌ها یک جریان خاص مذاکره را انجام داده و در تمام دوره‌ها سرش کلاه رفت فلذا مشکلات امروز جامعه به انتخاب ما مربوط است نه به نظام و انقلاب.

مسئول نهادنمایندگی ولی‌فقیه سپاه کربلا به هدف آمریکا از برجام اشاره و عنوان کرد: هدف دشمنان از امضای برجام این بود که ایران بپذیرد دیگر قدرت منطقه‌ای نیست، ایران در نقشه جدید خاورمیانه دخالت نکند و از محور مقاومت حمایت نخواهد کرد و در آخر اینکه برجام‌های یک و دو و سه را امضا کند.

غلامی خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب با هوشیاری و هوشمندی به تیم مذاکره تذکر داد که فقط بر سر مسائل هسته‌ای مذاکره کنند نه موضوعات دیگر.

وی با بیان اینکه دشمنان یک عملیات داعش‌گونه برای ایران طراحی کرده بودند گفت: یک عملیات داعش‌گونه برای جمهوری اسلامی ایران طراحی شده بود زیرا دشمن چهل سال از ایران در مرزهای سیاسی شکست خورده بود فلذا با فشار تحریم‌ها و ایجاد مشکلات اقتصادی و معیشتی برای مردم توطئه‌هایی طراحی کردند و اشرار و نیروهای آموزش دیده خود را در کشور فعال ساختند.

مسئول نهادنمایندگی ولی‌فقیه سپاه کربلا به دلایل حمایت رهبری از تصمیم شورای سران قوه اشاره و عنوان کرد: دشمنان منتظر عدم حمایت رهبری از تصمیم شورای سران قوه بود تا برنامه از پیش طراحی خود را اجرا کنند اما رهبر معظم انقلاب به دلایلی ازجمله اینکه عقل و منطق حکم می‌کند تصمیمات کشور که در بستر قانونی و کارشناسی گرفته شد در همان بستر اجرا یا تغییر کند،اعتبار بخشی به ساختار نظام، مشی مبتنی بر جوانمردی و رفتار ولی زمان پیچیدگی‌های دارد که باید با آن‌ها آشنا شویم.