به گزارش جویباران،کمال محمدی طی گفت‌وگویی با ما با بیان اینکه برای برگزاری موسیقی نواحی ایران حدود ۴ ماه شبانه‌روزی تمرین کردیم گفت: این کنسرت با موافقت و همراهی فرمانداری و شورا و شهرداری جویبار برای اولین‌بار در شهرستان جویبار در سالروز ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار آغاز و برگزار خواهد شد.

 

وی افزود: این کنسرت در روزهای  ۱۱،۱۲،۱۳ دی‌ماه در دو سانس هر شب برگزار می‌شود.

 

سرپرست گروه ماهتو بر نوآوری در موسیقی تأکید و عنوان کرد: نگاه من، موسیقی مردم پسند و به‌روز است.

 

محمدی به اجرای موسیقی مناطق در این کنسرت اشاره و عنوان کرد: موسیقی مازندرانی، گیلانی، خراسانی، لری، کردی، بندری و سنتی ایرانی با ۱۶ نوازنده در این برنامه به اجرا در خواهد آمد.

 

وی از مسئولین شهرستان در برگزاری این کنسرت تشکر کرد و گفت: از حمایت‌های معنوی مسئولین تشکر و قدردانی می‌کنم ولی در امور مالی کمی کم لطفی می‌کنند.

 

خسرو نصرتی خواننده موسیقی مناطق گروه ماهتو در باره این کنسرت گفت: در فرهنگ موسیقی مناطق مسیر مناسبی برای ارتباط فرهنگ‌هاست و از سوی دیگر تنوع فرهنگی در موسیقی لذت بخش و مردم‌پسندتر است.

 

وی تأکید کرد: در سال‌های اخیر شاهد این هستیم که مردم مجدداً به فرهنگ سنتی بازگشتند و که در این رجعت موسیقی اقوام و نواحی در حال احیا شدن است.

 

کردان مسئول امور هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جویبار در این جلسه با اشاره به اینکه هنرمندان جویباری نباید غریبانه فعالیت کنند اظهار کرد: جویبار دارای هنرمندان بسیار توانمندی است ولی متأسفانه غریبانه در حال فعالیت هستند و از داشتن مراکز هنری و فرهنگی تخصصی محروم هستند که نیاز به توجه مدیران و متولیان شهرستان است.

 

وی با بیان اینکه هنرمندان نباید خود را درگیر مباحث مالی کنند گفت: تقویمی برای هنرمندان وجود ندارد فلذا هنرمندان برای اجرا و نمایش هنرهای خود، نباید درگیر امور اداری و مالی شوند بلکه نهادها باید از حضور و فعالیت این هنرمندان استقبال و شرایط حضور آنان را فراهم کند.