به گزارش جویباران،سیدعلی اسد در آیین دومین جشنواره گل نرگس با بیان اینکه شهرستان جویبار در استان بیشترین سهم را در تولید گل نرگس دارد اظهار کرد: با برگزاری نخستین جشنواره گل نرگس در سال گذشته، امسال با افزایش ۲۰ درصدی سطح کشت این گل در شهرستان جویبار همراه بود.

 

وی افزود: ۱۵۰ میلیون شاخه گل نرگس در شهرستان جویبار تولید می‌شود که اقتصاد کشاورزی را به ویژه در زمین‌های بلااستفاده رونق بخشیده است.

 

فرماندار جویبار تأکید کرد: باید در کنار خام فروشی این گل ظرفیت‌های دیگر آن را ازجمله گردشگری و صنایع تبدیلی را نیز فراهم کنیم.

 

اسد تصریح کرد: باید با همکاری سایر نهادها و ارائه تسهیلات کم‌بهره شرایط حضور سرمایه‌گذاران برای ایجاد صنایع تبدیلی را فراهم کنیم.

مهدی گلچوب مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی مازندران در این آئین با بیان اینکه برگزاری جشنواره‌ها اثر خود را در توسعه کشت و تولید، ارزش افزوده و معرفی بیشتر محصول به بازار خواهد داشت، گفت: در سال گذشته اقدامات خوبی بر روی زمین‌های بلااستفاده استان صورت گرفت و شاهد گسترش زراعت چوب و گل نرگس در این زمین‌ها بودیم.

 

وی عنوان کرد: با فرآوری و ایجاد صنایع تبدیلی در شهرستان جویبار، فروش این محصول را در بازارهای داخلی و خارجی دوچندان کنیم که اگر این زنجیره به درستی در استان انجام نشود قطعاً در آینده کار ما را سخت‌تر خواهد شد.