به گزارش جویباران،بابک دین‌پرست در بازدید از پایانه صادراتی محصولات کشاورزی روماک گستر پارس در شهرستان جویبار بیان کرد: در این بازدیدها به دنبال حل مشکلات این واحدها هستیم تا تصمیمات و اقداماتی که برای تسریع حل موانع پیش‌روی این واحدها وجود دارد گرفته شود.

 

وی با بیان اینکه ۲۲۰ میلیارد تومان برآورد اعتبار برای بهره‌برداری و تکمیل فاز اول این پروژه است گفت: پیش‌بینی می‌شود تا شش ماه دیگر فاز اول پایانه لجستکی و صادراتی محصولات کشاورزی و پروتئینی به بهره‌برداری برسد که زمینه اشتغال مستقیم را برای ۲۵۰ نفر فراهم می‌کند.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور بااشاره اینکه مشابه چنین پایانه‌ای در کشور وجود ندارد اظهار کرد: این پایانه می‌تواند نقش مؤثری در حفظ، نگهداری و صادرات محصولات کشاورزی و پروتئینی کشور داشته باشد.

 

دین‌پرست تصریح کرد: در این بازدید بر حضور دستگاه‌های مرتبط با فعالیت این مرکز، ضرورت تأمین اعتبارات مورد نیاز جهت تکمیل پروژه توسط بانک عامل و رفع موانع موجود در مسیر تکمیل این پروژه قرار دارد مورد بحث بررسی قرار گرفت.

 

وی خاطرنشان کرد: در دیدار مردادماه هیئت دولت با رهبر معظم انقلاب، حضرت آقا تأکید کردند با توجه به اینکه دو سال از عمر دولت باقی مانده است؛ دولت باید به سمت اولویت‌بندی برنامه‌ها و طرح‌هایی که بتواند منجر به رونق تولید، حل مشکلات سرمایه‌گذران شود حرکت کند.

 

معاون وزیر کشور افزود: بر این اساس رئیس جمهور، وزیر کشور را مسئول پیگیری این موضوع کردند و دو نکته مهم که نخست، همه استانداران موظف به ارائه و تدوین برنامه توسعه‌ای دوساله شوند و سه طرح اولویت‌دار استان که جز مطالبات مردمی باشد که باید تا پایان عمر دولت تکمیل شود را  به وزیر کشورابلاغ کردند.