به گزارش جویباران،سردار محمد حسین بابایی در مراسم رونمایی از یادمان نامگذاری مجتمع تحقیقاتی تولیدی جهاد دانشگاهی به‌نام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در جویبار گفت: امروز از بروزترین دانش‌ها در کشورمان برخورداریم ولی برخی مدیران ناکارآمد مانع از تجاری سازی و بهره‌برداری آنان می‌شود.

 

وی تأکید کرد: بهترین سرمایه ما نیروی انسانی خلاق، مؤمن و مبتکر هستند.

 

فرمانده سپاه کربلا تصریح کرد: ایران از لحاظ ثروت و منابع خدادادی و از جهت سهولت بهره‌برداری از آنان جز کشورهای کم نظیریم اما به دلیل اینکه به خودباوری نرسیدیم دچار چالش‌های اقتصادی می‌شویم.

 

سردار بابایی با اشاره به اینکه سردار سلیمانی دانش خود را به علم نافع تبدیل کرد گفت: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی متکی به جناح خاصی نبوده است و دانش خود را به علم نافع تبدیل کرد، علمی که توانست میلیون‌ها نفر را از جنگ نجات دهد.

 

وی با بیان اینکه شخصیت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی بیش از اینکه وجهه نظامی و دفاعی داشته باشد بلکه وجود سیاستمدار و دلسوز نظام بود که انسان‌ها را از مهلکه نجات می‌داد .

 

فرمانده سپاه کربلا به کشته شدن میلیون‌ها استاد دانشگاهی و محقق توسط آمریکایی‌ها در عراق اشاره و عنوان کرد: طی چند سال اشغالگری آمریکا عراق بیش از یک میلیون استاد دانشگاه، محقق و دانشمند را ترور کردند.

 

سردار بابایی تأکید کرد: کسی که وارد عرصه جهاد می‌شود نباید نگاه منفعت طلبانه داشته باشد، نباید انتظار تعریف و تجمید داشته باشد بلکه باید با تلاش مستمر و شبانه‌روزی تا رسیدن به پیروزی نهایی مبارزه کنیم.

 

وی با بیان اینکه دانشگاه برای یادگاری نیست گفت: دانشگاه جایی برای تحقیق است و امروز دستاوردهای دانشگاه زمینه‌ساز پیشرفت کشور بوده و آنچه که امروز زمینه‌ساز پیشرفت ما شده، خروجی تحقیقات ما بوده است.