به گزارش جویباران،واحد عبدالهیان رئیس جهاد دانشگاهی مازندران در افتتاح پایلوت نیمه صنعتی تکثیر و پرورش ریز جلبک اسپیرولینا در مجتمع تحقیقاتی تولیدی جهاد دانشگاهی مازندران که به نام شهید سردار قاسم سلیمانی نامگذاری شد با بیان اینکه گام دوم انقلاب عامل عزت و سربلندی انقلاب اسلامی در مدیریت جهادی است و ما باید راه شهدا را در بعد علمی کشور ادامه دهیم گفت: پیشرفت نظام اسلامی جزء در اتخاذ رویکرد انقلابی و فعالیت جهادی میسر نمی‌شود.

 

وی با اشاره به افتتاح پایلوت نیمه صنعتی تکثیر و پرورش ریز جلبک اسپیرولینا اظهارکرد:  طرح تکثیر و پرورش ریز جلبک اسپیرولینا، گردشگری مزرعه، اسانس‌گیری گل نرگس، طرح تلفیقی ماهیان خاویاری و مزرعه غاز مولد از جمله طرح‌های در حال پیگیری در مجتمع سردار شهید سلیمانی است .

 

رئیس جهاد دانشگاهی مازندران افزود: پایلوت نیمه‌ صنعتی تولید و تکثیر جلبک اسپیرولینا  بعد از ۳ سال پژوهش و ۲ سال عملیات اجرائی به طور کامل اجرا شده است و جهاد دانشگاهی این آمادگی را هم دارد تا فاز صنعتی این طرح را در کشور راه اندازی کند.

 

عبدالهیان گفت: پژوهشگران ما توانستند در حوزه مهندسی و تولید، بهینه‌سازی محیط کشت وپرورش جلبک را ایجاد کنند که در کشور بی‌نظیر است./جویباران

 

محمد حسین فقیه بخشدار گیلخواران با اعلام اینکه جهاد دانشگاهی ظرفیتی بی بدیل در کشوراست، گفت: امروزپیشرفت کشورهای توسعه یافته دنیابموجب توجه به دانش‌های دانش بنیان بوده است و دانشگاه را جدای از صنعت ندانستند.

وی با بیان اینکه خلق تکنولوژی و دانش در دنیا بهترین نتیجه را در تولید خواهد داشت، افزود: مادر توسعه دانش بنیان در ابتدای راه هستیم وامروز طلیعه این موضوع در کشور نواخته شده است.

بخشدار گیلخواران بیان کرد: جهاد دانشگاهی با توجه به تحریم‌های ظالمانه‌ای که ابرقدرتهای جهان علیه اقتصاد ایران انجام دادندتوانسته گام‌های مؤثری در حوزه تولید، اقتصاد و علمی کشور بردارد.
بخشدار گیلخواران یکی از دستاوردهای بزرگ جهاددانشگاهی را خودکفایی در حوزه اقتصاد بیان کردو گفت: باید فاصله ایجاد شده بین صنعت و دانشگاه در کشور برداشته شود تا شاهد رشد و توسعه علم و فناوری و رونق تولید در کشور باشیم/ مهر