به گزارش جویباران،محسن رحمانی مدیر کانون بسیج رسانه شهرستان جویبار در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه گفت:انقلاب ‌اسلامی ایران منجر به ایجاد تحولات گسترده و عظیمی در زمینه‌های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی ایران شد و تحولات مهم و تأثیری شگرف در سطح جهانی به وجود آورد.

 

وی تصریح کرد: با اینکه انقلاب‌های بسیاری در جهان شکل گرفته ولی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران به دلیل روح دینی و ظلم ستیزی و حمایت از محرومان و مستضعفان و به‌خصوص مبارزه با استکبار جهانی منحصر به فرد است.

 

دبیر جشنواره مطبوعاتی رسا با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی اظهارکرد: انقلاب اسلامی از منطق قوی در مسائل جهانی  برخوردار است و در طول این ۴۱ سال دستاوردها و پیشرفت‌های زیادو چشمگیری در عرصه‌های مختلف ازجمله علمی و فنّاوری،نظامی، صنعتی، کشاورزی و گسترش خدمات اجتماعی و بسیاری از ویژگی‌های افتخارآمیز دیگر که همگی محصول انقلاب و نتیجه‌ی جهت‌گیری‌های انقلابی و جهادی است.

 

رحمانی از برگزاری نخستین جشنواره ملی مطبوعاتی رسا در شهرستان جویبار خبر داد و گفت: به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نخستین جشنواره ملی مطبوعاتی «رسا » با ۱۲ محور اصلی و یک محور ویژه از امروز آغاز خواهد شد.

 

وی افزود: این جشنواره به بررسی دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه های مختلف خواهد پرداخت و محور ویژه جشنواره نیز مربوط به نقش سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی در دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی است.

 

دبیر جشنواره مطبوعاتی رسا با بیان اینکه این رویداد در پنج بخش برگزار می‌شود عنوان کرد: گزارش(خبری_تحلیلی)، یادداشت، گفتگو، عکاسی و فیلم کوتاه ۶۰ ثانیه‌ای، پنج بخش قابل رقابت شرکت کنندگان است.

 

رحمانی تأکید کرد: تمامی آثار ارسالی از طریق ایمیل جشنواره به آدرس rasafestival@chmail.ir دریافت خواهد شد و همچنین اطلاعات تکمیلی این جشنواره در شبکه‌های اجتماعی سروش و تلگرام به آدرس  @rasapressfestival قابل مشاهده است.

 

وی در پایان گفت: آخرین مهلت ارسال آثار ۳۰ بهمن ماه تعیین شده که از تمامی خبرنگاران، اصحاب رسانه و صاحبان قلم و اندیشه در سراسر کشور برای حضور و ارسال اثر به این جشنواره دعوت به عمل می آید.