به گزارش جویباران، محمد فوقی طی گفت‌وگویی با اشاره به برگزاری هجدمین دوره رقابت‌های حفظ و مفاهیم قرآنی در جویبار عنوان کرد: هجدمین دوره رقابت‌های حفظ و مفاهیم قرآنی در دو آزمون کتبی و آزمون الکترونیکی در روز جمعه در ۱۱ بهمن‌ماه در شهرستان جویبار برگزار خواهد شد.

وی افزود: ۷۴ نفر از شرکت‌کنندگان در بخش آزمون کتبی و ۹۶ نفر در آزمون الکترونیکی در این دوره با هم به رقابت خواهند پرداخت.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جویبار با بیان اینکه آزمون کتبی در دو نوبت برگزار خواهد شد اظهارکرد: در نوبت اول ۳۰ که شامل ۱۳ زن و ۱۷ مرد است در بخش حفظ جز ۳۰، یک، ۵ جز اول، ۲۰ جز اول، حفظ کل و صحیفه سجادیه و مناجات خمس عشر به رقابت می‌پردازند.

فوقی تصریح کرد: در نوبت دوم ۴۴ نفر که شامل ۳۹ زن و ۵ مرد است در بخش تفسیر، ترجمه و درک معانی سوره بقره، مفاهیم نهج‌البلاغه و ۵۰ حکمت اول و خطبه ۱۹۳ رقابت خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه این رقابت با همکاری آموزش و پرورش و ارقاف و امورخیریه شهرستان جویبا برگزار می‌شود گفت: کسانی که نمره حد نصاب ۷۰ را کسب کنند گواهی‌نامه شرکت در آزمون دریافت می‌کنند و افرادی که نمره بالای ۷۰ بیاورند به قید قرعه به تعدادی از آن‌ها جوایزی اهدا خواهد شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جویبار یادآور شد: آزمون الکترونیکی نیز در دو بخش سبک زندگی و سیره معصومین در سامانه مجازی نورالمجتبی و روخوانی قرآن کریم در سامانه مجازی (حامیم) برگزار می‌شود.