به گزارش جویباران،ناصر اسکندری در مراسم افتتاح طرح اشتغالزایی و مسکن مددجویی در شهرستان جویبار گفت: ۶۰ پروژه اشتغالزایی در دهه فجر در استان مازندران به بهره‌برداری می‌رسد که ۱۰ طرح آن در حوزه دانش‌بنیان است.

 

وی با بیان این ۸۰ هزار خانوار مازندرانی تحت پوشش کمیته امداد هستند اظهار کرد: ۷۵ درصد خانوارهای تحت پوشش زنان سرپرست خانواده هستند که یکی از محوری‌ترین فعالیت ما توانمندسازی خانواده‌هاست.

 

قائم مقام کمیته امداد مازندران بیان کرد: ۳ هزار مددجوی مازنی تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند که در این طرح زن‌ها تا سن ۵۵ سالگی و مردها در ۶۰ سالگی بازنشسته می‌شود و اکنون نیز ۲۰۰ مددجو بازنشسته‌اند که در این راستا سالانه ۸ میلیارد تومان سرانه توسط کمیته امداد به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت می‌شود.

 

اسکندری بابیان به اینکه در دهه فجر۶۱ ساختمان به مددجویان کمیته امداد واگذار می‌شود گفت: امروز نیز در جویبار یک واحد مسکونی با هزینه ۷۵ میلیون تومان به بهره‌برداری می‌رسد.

 

وی به آسیب‌های سیل اخیر به واحدهای مسکونی مددجویان اشاره و عنوان کرد: در سیل ابتدای سال۷۰ واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد تخریب شد که از این تعداد، ۴۰ واحد مسکونی احداث و تحویل داده شد و مابقی نیز تا پایان سال تکمیل خواهد شد و همچنین به ۴۵۰ واحد مسکونی مددجویان تحت پوشش کمیته امداد در استان آسیب جزئی وارد شد که کار بازسازی این واحدها به اتمام رسیده است.