به گزارش جویباران، سیدعلی اسد فرماندار شهرستان جویبار با اعلام این خبر که برای پیشگیری و کنترل بیماری کرونا دو جلسه با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی تشکیل شد، گفت: یکی از مصوبات این جلسات تعطیلی جمعه بازار جویبار در روز جمعه ۹ اسفند ماه است.

وی با بیان اینکه این تصمیم با هدف حفظ سلامتی مردم و کنترل این ویروس گرفته شده است خاطرنشان کرد: تصمیم در خصوص ادامه‌دار بودن تعطیلی جمعه بازار و ادامه فعالیت این بازار هفته بعد دوباره بررسی و تصمیم‌گیری خواهد شد.

فرماندار جویبار بر صیانت از سلامت آحاد جامعه به عنوان مهم‌ترین هدف در شرایط فعلی تأکید کرد و گفت: با توجه به توصیه‌های بهداشتی در شرایط کنونی و ضرورت پیشگیری از خطر ابتلا به بیماری امکان دارد تعطیلی جمعه بازار ادامه داشته باشد.

 

اسد همچنین با تأکید بر رعایت نکات بهداشتی توسط مردم افزود: به تمامی رستوران‌ها، نانوایی‌ها  اماکن عمومی سطح شهر هشدارهای لازم جهت رعایت بهداشت داده شده است.

گفتنی است جمعه بازار جویبار یکی از قدیمی‌ترین بازارهای سنتی استان است که تازگی در میراث فرهنگی و گردشگری به ثبت ملی رسیده است و هر هفته میزبان هزاران نفر برای تأمین اقلام موردنیاز است.