به گزارش جویباران،محسن رحمانی واسوکلایی طی گفت‌وگویی با بیان اینکه مهلت ارسال اثر به این جشنواره به پایان رسیده است گفت: این جشنواره از هشتم بهمن ماه آغاز شد و پس از یک بار تمدید در ششم اسفندماه به پایان رسید.

 

وی از ارسال ۲۱۰ اثر از سراسر کشور به این جشنواره خبر داد و افزود: از زمان آغاز جشنواره آثار متعددی در بخش‌های مختلف از سراسر کشور به این جشنواره ارسال شد که باتوجه به مدت زمان محدود آن در نوع خود بی‌نظیر بوده است.

 

دبیرجشنواره مطبوعاتی رسا اظهار کرد: به زودی داوری آثار آغاز خواهد شد و طی دو مرحله آثار ارسالی توسط هیئت داوران مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

 

رحمانی به زمان برگزاری اختتامیه این جشنواره و عنوان کرد: تصمیم بر آن بود که در نیمه دوم اسفندماه اختتامیه این جشنواره به همراه تجلیل از برگزیدگان برگزار شود ولی باتوجه به شرایط پیش‌رو در راستای پیشگیری از شیوع کرونا و بنا به دستور استاندار مازندران فعلاً زمان دقیق برگزاری اختتامیه مشخص نیست ولی تلاش ما بر این است که تا پایان سال این امر محقق شود.

 

وی بیان کرد: نفرات برتر بخش‌های مختلف این جشنواره با تندیس، لوح یادبود و جوایز نقدی تجلیل خواهند شد.

 

گفتنی است اولین جشنواره مطبوعاتی رسا به همت بسیج رسانه شهرستان جویبار در ۱۲ محور اصلی و یک محور ویژه و در پنج بخش برگزار شد.