سیدمحمد قنبری در گفت‌وگو با خبرنگار جویباران اظهار کرد: به‌منظور پیشگیری هرچه بیشتراز انتشار ویروس کرونا و با توجه به اخطارهای قبلی که طی بازدیدهای انجام شده در روزهای گذشته توسط دادستان،کارشناسان مرکز بهداشت و درمان، اتاق اصناف و پلیس امنیت عمومی نیروی انتظامی شهرستان جویبار، حکم ممنوعیت عرضه قلیان در قهوه‌خانه‌ها و قلیان‌سراها صادر شد.

 

وی افزود: با توجه به اینکه عدم توجه به این امر موجبات تهدید علیه بهداشت عمومی  و اشاعه این بیماری را در پی خواهد داشت  لذا در صورت مشاهده تخلف  ضمن پلمپ  محل کسب متخلفین حداقل تا تاریخ  بیستم فروردین ۹۹ به‌لحاظ ارتکاب عمل مجرمانه مخاطره‌آمیز نیز نامبردگان به اتهام تهدید علیه بهداشت عمومی تحت تعقیب قرار خواهند گرفت.

 

دادستان جویبار تصریح کرد: پس از بازدید مجدد از سوی عوامل انتظامی شهرستان و مشاهده عرضه قلیان در برخی از قهوه‌خانه‌ها با صدور حکمی سه قهوه‌خانه متخلف پلمپ شدند.

 

قنبری خاطرنشان کرد: از مهم‌ترین راه‌های سرایت ویروس کرونا قلیان فروشی‌ها است و پلمب قهوه‌خانه‌های عرضه‌کننده قلیان بنا به دستور وزارت بهداشت و درمان و با تأیید شورای سلامت اجرایی می‌شود.

 

شایان ذکر است شهروندان جویباری می‌توانند با توجه به شیوع ویروس کرونا، گزارش محتکرین لوازم بهداشتی (ماسک، مواد ضدعفونی و …) و نیز اقدامات مخاطره‌آمیز غیربهداشتی از قبیل  عرضه و استعمال قلیان  در اماکن عمومی را به شماره تلفن همراه ۰۹۱۱۶۶۵۳۸۵۰ دادستانی جویبار  پیامک کنند تا موضوع در اسرع وقت مورد پیگیری دادستانی قرار گیرد.