به گزارش جویباران،مهدی فکوری در جلسه اضطراری و بررسی آخرین وضعیت و چگونگی پیشگیری و مبارزه با ویروس کرونا در شهرستان جویبار بیان کرد: از ابتدای ماه درگیر ویروس کرونا شدیم و تمام ادارات نیز کم‌وبیش درگیر آن هستند و در پیشانی این ادارات بهداشت درمان قرار دارد.

 

وی افزود: از زمانی که از سوی بیمارستان اعلام می‌شود بیماری فوت کرده نماینده بهداشت ضمن آموزش به خانواده‌های متوفی تا زمان خاک‌سپاری حضور دارد.

 

مدیر مرکز بهداشت و درمان جویبار بابیان اینکه امروز ویروس وارد همه مکان‌ها شده است و بستن خیابان هیچ تأثیری ندارد و نباید نیروهای خود را وارد کارهایی که اثربخشی ندارد کنیم.

 

فکوری از به‌کارگیری کارکنان بهورز در بیمارستان خبر داد و گفت: برای تکمیل کادر درمانی و ارائه خدمات بیشتر قرار شده است که نیروهای بهورز و ماماها نیز به کادر درمانی ما در بیمارستان بپیوندند.

 

وی با اشاره به حضور ۳۰ اکیپ مراقبتی فعال در سطح شهرستان عنوان کرد: با توجه به خانه‌های بهداشت در روستاها و محلات و ثبت وضعیت سلامت شهروندان قبل از اینکه مدیران از بستری یا فوتی بیماران مطلع شوند از طریق سامانه به پزشک مربوطه اطلاع‌رسانی می‌شود و با دستور پزشک، اکیپ مراقبتی وارد منزل فرد شده و آموزش‌های لازم داده می‌شود.

 

رئیس مرکز بهداشت و درمان جویبار تصریح کرد: برای این بیماری چند مدل مطرح کردند که در حالت بدبینانه تا پایان فروردین ادامه دارد، در خوش‌بینانه تا پایان اسفند پیک بیماری را رد می‌کنیم و سیر نزولی خواهیم داشت.

 

فکوری بابیان اینکه بر اساس نظر پزشکان در بیمارستان جویبار میزان بستری و ترخیص به حالت تعادل رسیده است و در سه روز اخیر پیک بستری نداشتیم و انشالله اگر اتفاق جدیدی رقم نخورد موجب سرازیری شروع خواهد شد و شاید دیگر نیازی به مرکز پشتیبانی مراقبتی نداشته باشیم.

 

وی خاطرنشان کرد: در بخش پشتیبانی سلامت نیازمند حمایت همه ارگان‌ها هستیم.