به گزارش جویباران،سید محمد قنبری در جلسه اضطراری و بررسی آخرین وضعیت و چگونگی پیشگیری و مبارزه با ویروس کرونا در شهرستان جویبار  بابیان اینکه قاطعیت در کار یکی از مهم‌ترین ویژگی ها در این شرایط است گفت: اگر تصمیمات و اقدامات ما به‌صورت یک بام و دوهوا باشد در این شرایط موفق نخواهیم بود.

 

وی حفظ  و تأمین سلامت آحاد مردم را یکی از وظایف دستگاه قضایی دانست و افزود: باید نظارت کامل بر توزیع کالاهای سلامت‌محور داشته باشیم زیرا یکی از معضلات ما مشکل توزیع است.

 

دادستان جویبار بر تعطیلی کلیه قهوه‌خانه‌ها، رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌ها تأکید و خاطرنشان کرد: فست فودها، آبمیوه و بستنی‌فروشی‌ها و سایر صنوف مرتبط باید تعطیل شوند.

 

قنبری تصریح کرد: مراکز خرید ضایعات باید تا اطلاع ثانوی تعطیل شود زیرا موجب انتقال بیماری از سایر نقاط به شهرستان جویبار می شود.

 

وی با اشاره به اینکه اماکن ورزشی نیز تا اطلاع ثانوی تعطیل است بیان کرد: آرایشگاه‌ها مردانه و زنانه، مراکز تفریحی و گردشگری بدون محدودیت تا اطلاع ثانوی باید تعطیل شود.

 

دادستان جویبار برافزایش آگاهی مردم در مورد این بیماری و رعایت نکات بهداشتی در سطح شهر و فضای مجازی تأکید کرد و گفت: البته باید اخباری که در فضای مجازی سلامت روانی مردم را تهدید می‌کند کنترل شود.