به گزارش جویباران،سرهنگ مهرداد بابایی در بازدید از کارگاه‌های جهادی تولید اقلام بهداشتی شهرستان جویبار اظهار کرد: بیمارستان مرحوم عزیزی جویبار تمام بخش‌های خود را به بیماران کرونایی اختصاص داده و در کنار آن هتل سامان را به‌عنوان نقاهتگاه این بیماران با کمک آماد سپاه کربلا تجهیز کردیم.

 

وی بابیان اینکه پنج کارگاه تولید ماسک در سطح شهرستان تشکیل‌شده است گفت: ۳۸ خیاط به‌صورت کارگاهی و ۱۸۰ خیاط خانگی در تولید این ماسک‌ها با این کارگاه‌ها همکاری دارند که ماسک‌های تولیدشده در درمانگاه امام رضا(ع) سپاه جویبار استرلیزه و بین مردم توزیع می‌شود.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج از تولید بیش از ۱۸۰ هزار عدد ماسک توسط کارگاه‌های جهادی در شهرستان خبر داد و افزود: این تعداد ماسک به همراه بسته‌های بهداشتی و بروشورهای آگاهی و ارتقا دانش سلامت در بین مردم توزیع شد.

 

بابایی همچنین به ضدعفونی کردن معابر شهری و روستایی اشاره و عنوان کرد: از زمان شیوع این ویروس ضدعفونی کردن معابر شهری و روستایی توسط گروه‌های جهادی و مردمی، شوراها و دهیاری‌های روستا به میزان ۱۵۰ هزار و ۲۰۰ لیتر انجام شد.

 

وی بیان کرد: تعداد ۷۳۷ سبد کالا تهیه که صد سبد آن توسط سپاه کربلا به ناحیه جویبار داده شد که بین اقشار آسیب‌دیده و جامعه هدف توزیع شد.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج جویبار بابیان اینکه ۳ هزار ۶۴۰ سبد بهداشتی شامل ماسک، مایع ضدعفونی‌کننده دست و سطوح هم بین خانواده‌های جویبار توزیع شد گفت: ۱۴۰ گروه جهادی به استعداد ۶۰۰ نفر در شهرستان جویبار سازمان‌دهی شدند که تعدادی از این بسیجیان در نانوایی‌های سطح شهر به خبازان در توزیع نان و همچنین برخی از آن‌ها در بیمارستان در بخش حراست و خدماتی به کادر درمانی، طرح غربالگری و محدودیت‌های تردد به نیروی انتظامی کمک‌رسانی می‌کنند.