به گزارش جویباران،سردار محمدحسین بابایی در بازدید از کارگاه‌های جهادی تولید لوازم بهداشتی شهرستان جویبار گفت: با شروع این ویروس منحوس گروه‌های بسیجی و مردمی با دوخت ماسک و البسه بیمارستانی به کمک پرستاران و پزشکان آمدند و امروز دیگر کادر درمانی دغدغه لوازم بهداشتی را ندارند و با خیال آسوده فقط به درمان بیماران می‌پردازند.

 

وی بابیان اینکه تلاش همگانی معجزه آفرید افزود: امروز جنبه روانی منفی در مورد نداشتن لوازم بهداشتی برطرف شد و همه مردم در تلاش برای مقابله با این بحران هستند.

 

فرمانده سپاه کربلا با اشاره به اینکه در دوران دفاع مقدس نیز گروه‌های مردمی و بسیجی با تشکیل چنین کارگاه‌هایی از رزمندگان پشتیبانی می‌کردند گفت: امروز پشتیبانی‌ها تغییر کرده و مردم برای تولید ماسک و البسه بهداشتی و نیازمندی‌های بیمارستان برای مدافعان سلامت در تلاش جهادی می‌کنند.

 

سردار بابایی تصریح کرد: در این یک ماه توسط جهادگران سلامت در استان مازندران ۲ میلیون و ۲۳۲ هزار انواع نیازهای بهداشتی از قبیل ماسک، گان، روپوش و لباس ایزوله بیمارستانی، دستکش، آستین پرستاری، کلاه، روتختی و بالشت تولیدشده است.

وی همچنین به مشارکت بسیجیان در مبارزه با شیوع ویروس کرونا اشاره و عنوان کرد: بیش از ۲۲۲ هزار بسیجی در استان مازندران در مبارزه با ویروس کرونا نقش‌آفرینی می‌کنند.

 

فرمانده سپاه کربلا از بسیجیان فعال در این عرصه به‌عنوان رزمندگان سلامت یاد کرد و گفت: رزمندگان سلامت در پنج گروه در حال فعالیت هستند به‌طوری‌که افرادی در قالب موضوعات آموزشی با عنوان سفیران سلامت معین شدند تا مردم را با این مشکل و راه‌های درمانی آن آشنا کنند، ناظران سلامت که با کمک به اداره صمت و غله در بخش‌هایی از نانوایی‌ها و پمپ‌بنزین‌ها نظارت داشته و همچنین در جریان قاچاق و احتکار مواد موردنیاز این روزهای مردم مانند مواد ضدعفونی‌کننده و وسایل فردی بهداشتی نظارت و کنترل کنند، مدافعان سلامت که فعالیت آن‌ها شامل ضدعفونی و رفع آلودگی سطح معابر، خودروها، عابر بانک‌ها و سایر محل‌های پرتردد شهرها و روستاها، حضور در بیمارستان‌ها از کمک به کادر درمان تا نگهبانی و خدمات بر اساس نیازهای بیمارستان‌ها می‌شود و پشتیبانی سلامت بیشتر در کارگاه‌ها مشغول بوده و با یک تلاش بسیار عالی و شبانه‌روزی اقدامات بسیار خوبی انجام داده‌اند.