به گزارش جویباران،بهرام عبدالله پور طی گفت‌وگویی بابیان اینکه تمام مصوبات ستاد مقابله با کرونای شهرستان جویبار را در این بخش اجرایی کردیم گفت: در مرحله اول فاصله‌گذاری اجتماعی، تعطیلی زوج و فرد واحدهای صنفی انجام شد و زودتر از سایر نقاط استان واحدهای کبابی، غذاخوری، تالارها، رستوران‌ها، سفره‌خانه‌های سطح شهرستان جویبار تعطیل شد.

 

وی با اشاره به اینکه با کمک دادستانی و نیروی انتظامی گشت‌های نظارتی در سطح شهرستان فعال شد اظهار کرد: ۱۱۰ واحد صنفی که پس از چند بار تذکر مصوبات ستاد مقابله با کرونا را در شهرستان رعایت نکردند پلمپ شدند و ۱۵۷ واحد صنفی دیگر تذکر کتبی دریافت کردند.

 

رئیس اداره صمت جویبار تصریح کرد: با راه‌اندازی کارگاه تولید ماسک توسط این اداره در مرحله اول ۴۷ هزار عدد ماسک و یک هزار گان بیمارستانی تولید شد.

 

عبدالله پور با اشاره به مرحله دوم فاصله گذاری هوشمند در شهرستان گفت: این مرحله از ۲۳ فروردین در شهرستان جویبار اجرایی شد که واحدهای صنفی به دودسته پرخطر و کم‌خطر تقسیم‌بندی شد و واحدهای کم‌خطر متعهد شدند که در سامانه وزارت بهداشت و درمان ثبت‌نام کنند و واحدهای پرخطر تا ۳۰ فروردین تعطیل هستند.

 

وی افزود: در این ایام ۵۶۰ مورد بازرسی انجام شد که ۲۱ واحد متخلف شناخته و به تعزیرات معرفی شدند که ارزش ریالی این پرونده‌ها ۶۵ میلیون ریال است.