به گزارش جویباران،علی فکوری در جلسه ستاد مقابله با کرونا شهرستان جویبار گفت: خوشبختانه مرحله خطرناک بیماری طی شد ولی به‌هیچ‌وجه نباید احساس راحتی در مورد این بیماری داشته باشیم بلکه آمادگی‌ها باید ادامه پیدا کند.

 

وی بابیان اینکه از مرحله فاصله‌گذاری اجتماعی وارد فاصله‌گذاری هوشمند شدیم اظهار کرد: در سامانه حمایت وزارت بهداشت، اطلاعات بیماران استخراج و با سپاه، بسیج و هلال‌احمر به اشتراک گذاشته و با خانواده‌های درگیر یا مشکوک ارتباط برقرار می‌شود.

 

رئیس مرکز بهداشت و درمان جویبار افزود: در ارتباط با این خانواده‌ها اگر نیاز معیشتی، روانشناسی و یا پیگیری قرنطینه داشته باشند به آن‌ها کمک خواهد شد.

 

فکوری به ثبت‌نام اصناف در سامانه وزارت بهداشت اشاره عنوان کرد: همه اصناف بایستی وارد سامانه شوند و خود اظهاری انجام دهند و کد رهگیری دریافت کنند و مدت ثبت‌نام آن نیز یک هفته است.

 

علی شوپایی رئیس بیمارستان عزیزی جویبار در این جلسه گفت: بار مراجعین به بیمارستان کاهش چشمگیری داشته ولی هنوز به صفر نرسیده است.

 

وی تصریح کرد: یکی از مشکلات امروز ما عدم مراجعه بیماران غیرکرونایی به بیمارستان است که ناشی از ترس ابتلا به این ویروس بوده در حالی کل بخش‌های بیمارستان عزیزی ایزوله شده و مردم هیچ نگرانی برای مراجعه به بیمارستان نداشته باشند.

 

رئیس بیمارستان عزیزی جویبار خاطرنشان کرد: تمام بیماران کرونایی و غیر آن از هم تفکیک شدند و شرایط برای حضور سایر بیماران مهیا است.

 

شوپایی بابیان اینکه بیماران کرونایی ترخیص شده از بیمارستان همچنان تحت کنترل هستند گفت: بیماران بهبودیافته و ترخیص شده از بیمارستان حداقل تا ده روز تحت کنترل پزشکان هستند و پس‌ازآن مرکز بهداشت پیگیر وضعیت آنان است.

 

وی از خیرین سلامت شهرستان جویبار تقدیر و تشکر کرد و افزود: با کمک خیرین سلامت در این ایام توانستیم یک دستگاه اکسیژن ساز به ارزش یک میلیارد تومان و یک دستگاه آزمایشگاهی به ارزش ۲۰۰ میلیون تومان خریداری‌شده، البته برنامه‌ریزی برای خرید دستگاه سی‌تی‌اسکن هم انجام‌شده است.