به گزارش جویباران،محمد فقیه طی گفت‌وگویی با خبرنگار جویباران با اشاره به برگزاری جلسات تعیین بودجه سال جاری گفت: سعی کردیم بودجه‌ای برای شهرداری بسته شود که بتواند جوابگوی درخواست‌های مردم باشد.

 

وی بابیان اینکه بودجه سال‌های گذشته پاسخگوی درخواست‌های مردم نبود اظهار کرد: در محدوده شهری کوچه‌هایی با جمعیت زیاد داریم که در شأن مردم جویبار نبود و شرمنده آنان بودیم.

 

رئیس شورای شهر جویبار تصریح کرد: تلاش می‌کنیم همگام با درآمد پیش رویم تا دچار کسری بودجه نشویم.

 

فقیه بیان کرد: آسفالت خیابان مسکن مهر در کوچه پیرعلم و کوچه جهاد، روکش آسفالت کوچه پیرعلم و دارالقرآن امام حسین(ع) و خیابان مصلحی، کوچه‌های مشارکتی و چهاربانده کردن خیابان حیدرآباد تا شورکا در اولویت کار شورا و شهرداری جویبار در سال جاری خواهد بود.

 

وی از افزایش ۱۰۵ درصدی بودجه شهرداری در سال ۹۹ خبر داد و گفت: بودجه سال جاری شهرداری جویبار به میزان  ۵۹ میلیارد تومان به تصویب رسید و ازآنجایی‌که بودجه جاری در اختیار ما قرار ندارد و در افزایش بودجه آن چیزی که برای ما در نظر گرفتند امسال ۴۰ درصد افزایش داشته و با افزایش قیمت‌ها در حوزه عمران نمی‌توانستیم کمتر از این بودجه را تصویب کنیم.

 

رئیس شورای شهر جویبار خاطرنشان کرد: این میزان بودجه پیش‌بینی‌شده است و اگر نتوانیم به این مقدار از درآمد دست پیدا کنیم که حداقل آن ۷۰ تا ۸۰ درصد است، اصلاح بودجه خواهیم زد و بودجه را تعدیل می‌کنیم.

 

فقیه با اشاره بودجه سالیان گذشته شهرداری جویبار عنوان کرد: در سال ۹۷ بودجه شهرداری جویبار ۱۸میلیارد تومان بود که با افزایش ۵۰ درصدی آن را در سال گذشته به ۲۷ میلیارد تومان رساندیم که ۸۰ درصد آن محقق شد.