به گزارش جویباران،بهرام عبدالله پور در نخستین جلسه کارگروه اشتغال این شهرستان با اشاره به اینکه برای تحقق شعار سال از سوی مقام معظم رهبری برنامه‌ریزی‌هایی در بخش صنعت انجام شد گفت: اتمام طرح‌های نیمه‌تمام ایجادی و توسعه‌ای، راه‌اندازی واحدهای صنعتی تملیکی و غیرفعال، افزایش ظرفیت تولید در واحدهای با ظرفیت پایین از طریق انعقاد قرارداد و مشارکت توسط سرمای گذاران جدید، شناسایی محصولات وارداتی در واحدهای تولیدی استان باقابلیت ساخت داخل و ترغیب سرمای گذاران جدید، پایش و رفع مشکلات طرح‌های صنعتی، حمایت از واحدهای تولیدی با استفاده از تسهیلات رونق تولید ازجمله برنامه‌ریزی‌های این اداره برای تحقق شعار جهش تولید است.

 

وی بابیان اینکه ۱۴ پرونده اشتغال خانگی تسهیلاتی به ارزش ۲۴۴ میلیون ۸۰۰ هزار تومان دریافت کردند اظهار کرد: ۳۰ واحد تولیدی از طریق سامانه رونق تولید ثبت‌نام کردند که ۱۶ واحد معرفی به بانک شده و ۲۰ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت کردند.

 

رئیس صمت جویبار با اشاره به سامانه برنامه تولید و اشتغال عنوان کرد: بر اساس بند الف تبصره ۱۸، بیست‌ودو واحد ثبت‌نام کردند که دو واحد موفق به دریافت تسهیلات شدند.

عبدالله پور بابیان اینکه ۱۱ نفر در بخش صنعت در طرح کارورزی مشغول شدند تأکید کرد: درمجموع ۳۰۰ نفر در بخش تولیدی و صنعت شهرستان جویبار در سال گذشته مشغول به کار شدند.

 

سیما باوند رئیس اداره بهزیستی جویبار در اولین جلسه کارگروه اشتغال این شهرستان گفت: در سال گذشته موضوع اشتغال روند خوبی در اداره بهزیستی شهرستان جویبار داشت.

 

وی بابیان اینکه ۹۲ نفر از افراد تحت پوشش این اداره از تسهیلات اشتغال بهره‌مند شدند گفت: از این تعداد ۱۸ نفر درزمینهٔ مشاغل خانگی، ۲۵ نفر از طریق سامانه کارا، ۴۹ نفر نیز از بند ب تبصره ۱۶ تسهیلات اشتغال را دریافت کردند.

 

رئیس اداره بهزیستی جویبار تصریح کرد: میزان اعتبار تخصیص‌یافته برای اشتغال افراد تحت پوشش بهزیستی جویبار ۲ میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان بود که ۱۰۰ درصد آن جذب شد.

 

محمود ضیاء سراجی رئیس کمیته امداد جویبار در این جلسه بابیان اینکه با ۱۰ بانک برای پرداخت تسهیلات اشتغال همکاری داشتیم گفت: از بند ب تبصره ۱۶، ۹۵ نفر از افراد تحت پوشش این نهاد تسهیلاتی به ارزش ۴ میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان دریافت کردند.

 

وی افزود: در بخش توسعه پایدار روستایی ۵۵ نفر تسهیلاتی به مبلغ ۲ میلیارد و ۲۴۳ میلیون تومان و در بخش هم‌افزایی ۵ نفر به میزان ۲۰۰ میلیون تومان پرداخت شد.

 

رئیس کمیته امداد جویبار بابیان اینکه در بخش منابع امدادی ۱۳ نفر به مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان و بخش کارفرمایی ۱ نفر تسهیلاتی به ارزش ۲۰۰ میلیون تومان دریافت کردند.

 

سراجی بیان کرد: درمجموع در سال گذشته ۷ میلیارد و ۲۴۳ میلیون نفر تسهیلات برای اشتغال ۱۶۹ نفر پرداخت‌شده است.