به گزارش جویباران،مهدی فکوری بابیان اینکه  ویروس کرونا در آغاز تا به امروز هیچ کشوری و هیچ طبقه‌ای را مصون نگذاشته است اظهار کرد: هرچند از اوایل فرودین ماه شیب ابتلا این ویروس در شهرستان کاهش‌یافته بود ولی تا پایان فروردین مراجعه‌کنندگانی در بیمارستان داشتیم.

 

وی وضعیت ایران در برابر ویروس کرونا را خاص دانست و افزود: علی‌رغم تحریم‌های ظالمانه و شدید توانستیم این بحران را با مدیریت پشت سر و وارد مرحله کنترلی شویم.

 

رئیس مرکز بهداشت و درمان جویبار تصریح کرد: مرحله کنترل به معنای وضعیت سفید نیست و به‌هیچ‌وجه نباید تصور کنیم که خطر برطرف شده و فاصله‌گذاری اجتماعی و قرنطینه فراموش شود.

 

فکوری بیان کرد:در حال حاضر دارو و واکسنی برای رفع این بیماری وجود ندارد.

 

وی بابیان اینکه در طرحی از ۱۵۰۰ نفر در سطح استان نمونه‌گیری خواهد شد گفت: در این طرح با نمونه‌گیری از ۱۵۰۰ نفر در استان میزان (IgM) بدن مشخص خواهد شد و این درصد مشخص می‌کند که آیا میزان مواجه شهروندان با این ویروس در سطح مطلوبی بوده یا خیر؛ که اگر بالای ۵۰ درصد باشد می‌توانیم امیدوار باشیم که پیک‌های بعدی را به‌راحتی طی خواهیم کرد و اگر زیر ۵۰ باشد باید موضوع قرنطینه و فاصله‌گذاری اجتماعی ادامه پیدا کند.

 

رئیس مرکز بهداشت و درمان جویبار کمک‌های خیرین در بخش سلامت این شهرستان را بی‌نظیر اعلام و اظهار کرد: این کمک‌ها بدون تشریفات اداری و بدون هماهنگی‌های قبلی صورت گرفت و خیرین سلامت باهمت بلند خود به کمک بیمارستان این شهرستان آمدند.

 

فکوری بابیان اینکه حدود ۲ میلیارد تومان کمک از سوی خیرین به‌حساب بیمارستان عزیزی جویبار واریز شد گفت: یک هزار نفر از خیرین جویباری در این امر پسندیده و خیرخواهانه مشارکت داشتند و حدود یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان جمع‌آوری‌شده و  بسیاری از دستگاه‌هایی که در زمان عادی هم نمی‌توانستیم تهیه کنیم با کمک خیرین در این روزها خریداری شد.

 

وی افزود: این کمک‌ها به‌صورت نقدی، خرید تجهیزات و کارت هدیه برای کادر درمانی بود.

 

رئیس مرکز بهداشت و درمان جویبار تصریح کرد: همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند این نمونه خوب و عالی می‌تواند برای بحران‌های بعدی باشد.