محمد فقیه طی گفت‌وگویی به مناسبت روز شورا بابیان اینکه یکی از برنامه شورا و شهرداری جویبار در سال جدید تلاش در جهت رضایتمندی مردم است اظهار کرد:احداث میدان‌ها جدید، تغییر المان برخی از میدان‌ها، احداث جوی جدول، آسفالت کوچه‌ها و خیابان‌ها، افتتاح آتش‌نشانی شماره ۲ و آغاز اجرای فاز اول پارک جنگلی سیاه رود جویبار ازجمله برنامه‌های شورا و شهرداری جویبار است.

وی افزود: میدان سردار شهید ذبیحی تا پایان سال باید تکمیل شود و فعلاً منتظر اِلمان آن هستیم و سهم شهرداری از میدان ۲۰۰ میلیون تومان است.

رئیس شورای شهر جویبار با اشاره به اینکه برای جلوگیری از خطر و همچنین زیبایی در برخی از محلات شهر میدان احداث خواهد شد گفت: در بالا محله، جوان محله و سراجکلا میدان‌ها جدیدی در حال طراحی است و همچنین میدان باغبان محله نیز اصلاح هندسی خواهد شد.

فقیه بابیان اینکه دفع آب‌های سطحی یکی از مشکلات چندین ساله پس از هر بارندگی در این شهر است اظهار کرد: احداث جوی و جدول از جوان محله به سمت بالا محله، حیدرآباد، کلاگر محله، مسکن مهر به سمت کوچه شهید سرپرست در دستور کار قرار دارد که البته برخی از این مناطق اکنون در حال کار هستند.

وی تصریح کرد: امسال حدود ۱۰۰ کوچه آسفالت خواهد شد.

رئیس شورای شهر جویبار ۶۰ درصد بودجه سال جاری را عمرانی اعلام کرد و گفت: از بودجه ۵۹ میلیارد تومانی سال جاری، ۲۷ میلیارد تومان آن جاری و ۳۲ میلیارد تومان مربوط به بخش عمرانی است که در سال‌های قبل این تخصیص بلعکس بود.

فقیه همچنین به پارک جنگلی سیاه رود جویبار اشاره و عنوان کرد: به‌محض پیدا کردن راه دسترسی مناسب به این پارک فاز اول آن شروع خواهد شد که امیدواریم تا پایان امسال عملیاتی شود.