به گزارش جویباران،سرهنگ غلامرضا جعفری بابیان اینکه در پی انجام اقدامات اطلاعاتی پلیس اطلاعات و امنیت عمومی شهرستان جویبار، مأموران از تولید سموم کشاورزی تقلبی با برچسب یکی از شرکت‌های معتبر در سطح شهرستان مطلع شدند و موضوع را به‌صورت ویژه در دستور کار قراردادند گفت: مأموران با انجام یکسری اقدامات تخصصی کارگاه موردنظر را شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی طی عملیات شبانه کارگاه تولیدی غیرمجاز را کشف و موفق به کشف سموم تقلبی با برچسب یکی از شرکت‌های معتبر  شدند.

 

وی عنوان کرد: جمع سموم کشف‌شده ۳۰۰۰ لیتر بوده است که متخلفین با تهیه برچسب تقلبی از یکی از شهرها و با استفاده از دستگاه‌های وکیوم و بسته‌بندی‌های کاملاً حرفه‌ای، سموم تقلبی را مورد توزیع قرار می‌دادند.

 

فرمانده انتظامی جویبار تصریح کرد: سموم کشف‌شده به همراه دو متهم پرونده به مقر پلیس اطلاعات و امنیت عمومی دلالت داده شدند تا با سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شود.

 

جعفری در پایان از تمامی باغداران و کشاورزان خواست موارد مصرفی مانند سم، کود خود را از فروشگاه‌های مجاز تهیه و همچنین از مغازه‌داران فاکتور مشخصات وسایل خریداری‌شده را دریافت کنند.