به گزارش جویباران،سید حسین درویشی در جلسه کمیته مهارت‌آموزی شهرستان جویبار با اشاره به اینکه هنوز اهمیت کسب مهارت در بین خانواده‌ها نهادینه نشده است گفت: سطح آگاهی خانواده‌ها در بعد آموزشی به‌ویژه دانش آموزان دوره متوسطه دوم کمتر کسی به رشته کاردانش و فنی و حرفه‌ای هدایت می‌کنند که این موضوع نشان می‌دهد هنوز اهمیت مهارت‌آموزی در بین خانواده‌ها نهادینه نشده است.

 

وی بابیان اینکه به نهضت مهارت‌آموزی در کشور نیازمندیم گفت: ۴۰ تا ۴۵ درصد فارغ‌التحصیلان فاقد شغل هستند زیرا فاقد هرگونه مهارت هستند و ازاین‌رو نیازمند نهضت مهارت‌آموزی هستیم.

 

باید از هدر رفت استعدادها و انگیزه‌ها جلوگیری کنیم

سید علی اسد فرماندار جویبار در این جلسه سازمان فنی و حرفه‌ای را یک‌نهاد انتقال مهارت و دانش دانست و افزود: این نهاد به‌خوبی توانسته مأموریت خود را انجام دهد و کارآفرین‌های موفق و متعددی را وارد عرصه تولید کرده که بسیاری از افراد را زیر چتر اشتغال آوردند.

 

 

وی بابیان اینکه شهرستان جویبار از حیث نیروی انسانی بسیار توانمند است اظهار کرد: نیروی جوان مستعد و توانمند بسیاری در جویبار حضور دارند که باید بسترهای موردنیاز برای کسب مهارت و آموزش برای آن‌ها فراهم شود.

 

فرماندار جویبار تأکید کرد: باید انرژی مثبت و استعدادهای موجود را در مسیر درست هدایت و از هدر رفت استعدادها و انگیزه‌ها جلوگیری کنیم.

 

آموزش ۶۳۵ نفر در مرکز فنی و حرفه‌ای جویبار طی سال گذشته

سید ابراهیم میرخلیلی رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای جویبار با اشاره به اینکه در ۶ کارگاه فعال آموزشی دولتی در شهرستان به ۱۵۶ هزار  و ۸۸۵ نفر ساعت آموزش داده‌شده است گفت: ۲۰ رشته حرفه‌ای در خوشه خدماتی و صنعتی و ۴۰ عنوان رشته حرفه‌ای در تیم‌های سیار در مرکز فنی و حرفه‌ای جویبار وجود دارد.

 

وی بابیان اینکه ۶۳۵ نفر در سال گذشته در این مرکز آموزش‌دیده‌اند عنوان کرد: با فعالیت ۱۷ آموزشگاه آزاد ۸۸ نفر با کسب مهارت از این مراکز مشغول به کار شوند.