به گزارش جویباران، آیت‌الله محمدتقی نادعلیزاده به مناسبت ایام‌الله ۱۴ و ۱۵ خردادماه اظهار کرد: پانزدهم خردادماه آغاز بیداری ملت مسلمان ایران و خروش عمومی علیه رژیم وابسته پهلوی بود این در شرایطی که حکومت شاه شدیدترین اقدامات سرکوب گرایانه را علیه انقلابیون انجام می‌داد.

 

وی تصریح کرد: سازمان اطلاعات و امنیت پهلوی موسوم به ساواک هرگونه فریاد مخالف را با زندان‌های طولانی‌مدت، شکنجه و اعدام پاسخ می‌داد اما ملت مسلمان ایران در حمایت از امام خمینی (ره) خیزش سراسری را علیه حکومت شاه و مخالفت با دخالت‌های آمریکا سامان داد.

 

امام‌جمعه جویبار بیان کرد: کشتار انقلابیون به حدی وحشیانه و با حرکت‌های قرون‌وسطایی صورت می‌گرفته که قریب به ۱۵ هزار نفر از مردم در جریان تظاهرات سراسری در روز ۱۵ خرداد سال ۴۲ به شهادت رسیدند و امام خمینی این روز را برای همیشه تاریخ ایران عزای عمومی اعلام کردند.

 

امام‌جمعه جویبار ۱۴ خرداد سالروز ارتحال بزرگ پرچم‌دار عزت و آزادگی در تاریخ معاصر عنوان کرد و گفت: امام خمینی(ره) کلمه محبوب قرن و معمار انقلاب اسلامی در آستانه قیام تاریخی ۱۵ خرداد به جوار رحمت حق شتافتند و به این صورت پیوند تاریخی ۱۴ و ۱۵ خرداد در این دو روز مهم و سرنوشت‌ساز تحقق یافت.

 

نادعلیزاده با اشاره به تداوم رهبری پیامبرگونه امام(ره) با زعامت مقتدرانه امام خامنه‌ای اظهار کرد: مقام معظم رهبری یگانه پرچم‌دار عصر ظهور و باطل‌السحر فتنه‌های استکباری است این مرد الهی به مدد به مدت اتصال به آموزه‌های ائمه معصومین علیه‌السلام و پشتیبانی ملت نجیب و همیشه درصحنه به‌سوی افتخار بزرگ درحرکت است.