به گزارش جویباران،سید علی اسد در جلسه شورای اداری شهرستان جویبار اظهار کرد: جویبار دارای پتانسیل‌های متعددی در حوزه‌های گوناگون است ولی به جهت قرار گرفتن در انتهای مسیر مواصلاتی و اتصال به دریا دارای مشکلات زیادی است.

 

وی مسئله آب و راه را دو مشکل اساسی شهرستان جویبار اعلام کرد و گفت: مشکل آب شرب و کشاورزی در زمان کم‌آبی و پرآبی همچنان باقی است.

 

فرماندار جویبار بابیان اینکه سیل سال گذشته در کنار آسیب‌هایی که وارد کرد منجر به فرصتی برای ما شده است عنوان کرد: پس از سیل اخیر حدود ۶۰ درصد رودخانه سیاهرود و انهار درجه ۳ و ۴ شهرستان جویبار لایروبی شدند.

 

اسد به احداث دو آب‌بندان جدید در جویبار اشاره و عنوان کرد و گفت: شهرستان جویبار دارای ۲۵۰۰ هکتار آب‌بندان است که با لایروبی آن‌ها میزان ذخایر آب برای بخش کشاورزی افزایش پیدا خواهد کرد و دو آبندان جدید ۲۳ و ۷ هکتاری در بخش گیلخواران و در روستاهایی که به‌شدت از کم‌آبی رنج می‌بردند احداث و آماده بهره‌برداری است.

 

وی همچنین بر برق‌دار کردن چاه‌های کشاورزی جویبار تأکید و عنوان کرد: ۲۷۰ میلیون تومان برای برق‌دار کردن چاه‌های کشاورزی این شهرستان اعتبار در نظر گرفته‌شده که ۱۰۰ میلیون تومان آن تخصیص پیدا کرد.

 

فرماندار جویبار بابیان اینکه ۹ آبندان جویبار برای گردشگری شناسایی شدند اظهار کرد: این آبندان‌ها می‌توانند از تسهیلات کم‌بهره دولتی برای ایجاد تجهیزات گردشگری استفاده کنند و توانمندی روستاها را افزایش دهند.

 

اسد راه‌ها را یکی دیگر از مشکلات شهرستان جویبار دانست و افزود: راه‌های منتهی به شهرستان باید چهاربانده شود که در برخی نقاط این کار انجام شد ولی در برخی دیگر به‌صورت نیمه‌کاره است.

 

وی یادآور شد: بسیاری از آسفالت راه‌ها فرسوده شده که نیاز به بهسازی و روکش دارد.

 

آیت‌الله نادعلیزاده امام‌جمعه جویبار نیز در این جلسه در توصیه‌ای به نمایندگان مجلس گفت: مردم باید در اولویت تصمیمات نمایندگان باشند و در هر لایحه و قانونی که وضع می‌شود باید به نفع و در خدمت مردم باشد.

 

وی تصریح کرد: همه از این مجلس انقلابی انتظار دارند و امیدوارند که گشایشی در امور جامعه و زندگی مردم ایجاد کند.

 

امام‌جمعه جویبار خاطرنشان کرد: نظم و پاک دستی از ویژگی‌های برجسته نمایندگان باید باشد تا اعتماد بین مردم و مسئولین استمرار و قوت بگیرد.