به گزارش جویباران،رضا اکبری در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان جویبار گفت: شهرستان جویبار با جمعیت حدود ۸۰ هزار نفر دارای سه کتابخانه‌های عمومی به مردم خدمت‌رسانی می‌کند.

 

وی افزود: کتابخانه عمومی لاریم نیز هم‌زمان با هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد.

 

رئیس کتابخانه‌های عمومی جویبار با اشاره به اقدامات انجام‌شده در ایام کرونا اظهار کرد: کتابخانه‌های عمومی جویبار از چهارم اسفند با دستور ستاد مقابله با کرونا، خدمات حضوری خود را تعطیل کرد ولی فعالیت خود را در فضای مجازی در ایام کرونا مسابقه نقاشی، پویش‌های مجازی، معرفی کتاب، مسابقه خاطره گویی، باشگاه مجازی کتاب‌خوانان در فضای مجازی توسط این اداره انجام شد.

 

اکبری بیان کرد: یک هزار و ۵۰۰ نفر در جشنواره کتاب‌خوانی رضوی در شهرستان جویبار شرکت کردند که با توجه به شرایط کرونایی و تعطیلی مراکز آموزشی نسبت به سال گذشته تاکنون با کاهش روبرو بوده است.

 

مرضیه فلاح معاون توسعه اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مازندران در این جلسه گفت: اختتامیه جشنواره کتاب‌خوانی رضوی جویبار سال گذشته جز برترین مراسم‌ها در استان بود که به‌عنوان الگویی برای سایر شهرستان‌ها و استان‌ها انتخاب شد.

 

وی بابیان اینکه نگاه ویژه‌ای به شهرستان جویبار داریم اظهار کرد: متأسفانه امروز کتابخانه‌های عمومی جویبار از شهرداری ۹۰ میلیون طلبکار هستند و این موضوع باعث شده دچار مشکلات زیادی در تأمین اقلام موردنیاز شویم.