به گزارش جویباران،محمدرضا صابری طی گفت‌وگویی بابیان اینکه فضای مجازی و رسانه‌ها نقش بی‌بدیلی در ایام اوج کرونا ایفا کردند اظهار کرد: رسانه‌ها به‌عنوان فعال‌ترین عضو ستاد مقابله با کرونا در اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی مردم به‌خوبی عمل کردند.

 

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته ۸۳ مورد عملیات امداد و نجات توسط هلال‌احمر در محورهای مواصلاتی انجام شد گفت: در این ۸۳ عملیات که ۹۷ مصدوم را در پی داشت که از این تعداد ۴۵ نفر سرپایی درمان، ۵ نفر فوت و ۷۶ نفر به مراکز درمانی منتقل شدند.

 

رئیس هلال‌احمر جویبار بیان کرد: از اول خرداد تا شهریورماه ۱۸ کیلومتر نوار ساحلی جویبار تحت پوشش نجات گران هلال‌احمر و ناجیان غریق است.

 

صابری بابیان اینکه ۱۲ منطقه پرخطر ساحل جویبار شناسایی‌شده است گفت: در چهارماهه سال گذشته ۴۰ نفر غریق، نجات یافتند که ۱۱ نفر آن‌ها به مراکز درمانی منتقل و مابقی به‌صورت سرپایی درمان شدند و خوشبختانه فوتی نداشتیم.

 

وی افزود: ۷۶۸ مورد مراجعه حضوری به پایگاه دریایی هلال‌احمر در سال گذشته انجام شد که به‌صورت سرپایی درمان شدند.

 

رئیس هلال‌احمر جویبار همچنین به خدمات این نهاد در ایام کرونا اشاره عنوان کرد: طرح هاتفان امید که متشکل از روانشناسانی بود که به خانواده‌های مبتلابه کرونا خدمات مشاوره‌ای ارائه می‌دادند و طرح دست همیار یا همان کمک مؤمنانه بود که ۴۸۰ بسته حمایتی توسط هلال‌احمر و خیرین جویبار بین خانواده‌های آسیب‌دیده از کرونا توزیع شد.

 

صابری یادآور شد: در ماه مبارک رمضان نیز ۵ هزار بسته غذایی گرم افطاری بین نیازمندان توزیع شد.

 

وی از برگزاری پنجمین دوره انتخابات مجامع هلال‌احمر جویبار خبر داد و گفت: این انتخابات هر ۴ سال یک‌بار روز جمعه ۲۳ خردادماه با حضور ۱۱۰۰ نفر در سالن مرحوم شریفی آموزش‌وپرورش برگزار خواهد شد.