کمال علیپور طی گفت‌وگویی با خبرنگار جویباران با اشاره به‌دروغ بزرگ رسانه‌های غربی در مورد تبعیض نژادی بین ایران و افغانستانی‌ها اظهار کرد: جامعه جهانی واقعیت وحدت و همدلی ایران و افغانستان را پذیرفته است.

 

وی بابیان اینکه ایران میزبان بسیار خوبی برای ۸ میلیون افغانی در شرایط سخت بود تصریح کرد: زمانی کشورهای جهان مهاجرین افغانی را پذیرش نمی‌کردند ولی ایران در آن شرایط حدود ۸ میلیون افغانی را در پناه خود قرارداد و از آن‌ها مهمان‌نوازی و حتی شرایط کار را برای آنان فراهم کرد.

 

نماینده مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امروز کشورهایی که مدعی حقوق بشر هستند افراد افغانی را در کشور خود نپذیرفتند ولی ایران کنار برادران و خواهران افغانی بود و به آن‌ها در شرایط جنگی کمک کرد.

 

علپیور بابیان اینکه دوستی و همدلی دو ملت حتی در محور مقاومت نیز نشان داده‌شده گفت: ایستادگی و مقاومت مدافعان حرم ایرانی و افغانی در برابر زیاده‌خواهی‌های فرزندان نامشروع آمریکا در منطقه باعث شد که این کشور تحمل این همراهی و دوستی را نداشته باشد و به هر حیله‌ای به دنبال مخدوش کردن این روابط حسنه است.

 

وی با اشاره به اینکه مطرح کردن نژادپرستی ایران علیه برادران افغانستانی بیشتر به یک شوخی شباهت دارد عنوان کرد: بسیاری از سازمان‌های جهانی از ایران به دلیل حمایت از اتباع افغانستانی و پناه دادن آن‌ها در شرایط سخت جنگی تقدیر کردند.

 

نماینده مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: قطعاً این دروغ‌ها نمی‌تواند خدشه‌ای به روابط خوب و برادرانه جمهوری اسلامی ایران و افغانستان وارد کند و این همراهی و همدلی مستمر و مستحکم‌تر خواهد شد.

 

علیپور بیان کرد: در مجلس نیز هر اقدامی که برای حمایت از اتباع افغانی در کشور لازم باشد توسط نمایندگان انجام خواهد شد.

 

وی در پایان گفت: امروز فرهنگ و سیاست نژادپرستانه را می‌توان در آمریکا مشاهده کرد، سیاستی که جان انسان‌ها به رنگ پوست وابسته و جهان علیه این سیاست وحشی به پا خواسته است.