کمال علیپور طی گفت‌وگویی با خبرنگار جویباران بابیان اینکه ترور سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی توسط آمریکایی‌ها آغازگر افول این کشور شد گفت: ترور کور آمریکا نشان‌دهنده ضعف و عجز یک کشور و رسیدن به بن‌بست سیاست‌های مستبدانه بود.

 

وی با اشاره به اقتدار ایران در برابر سیاست‌های خصمانه آمریکا عنوان کرد: وقتی پهبادهای پیشرفته و گران‌قیمت آمریکایی یکی پس از دیگری توسط غیورمردان ایران منهدم می‌شود ساختار قدرت آمریکا درهم پاشیده شد و این به معنای شکسته شدن هیمنه اقتدار آمریکایی‌هاست.

 

نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: سیاست‌های تحریمی آمریکا نیز دیگر تأثیر خود را ازدست‌داده است و اتکای ایران به توان داخلی باعث شد که دیگر این سیاست‌ها بی‌حاصل و بی‌نتیجه باشد.

 

علیپور به عبور نفتکش های ایرانی از آب‌های آزاد اشاره و عنوان کرد: کشتی‌های ایران در اوج اقتدار و عزت و بدون در نظر گرفتن سیاست‌های یک‌طرفه آمریکا از آب‌های آزاد عبور کرد و به ونزوئلا رسید که ماحصل این اقدام یعنی فروپاشی هژمونی خودساخته آمریکا بود.

 

وی بابیان اینکه ایران در حال تبدیل‌شدن به یک ابرقدرت در نظام بین‌الملل است گفت: اگر وحدت داخلی را منسجم‌تر، وادادگی کمتر و دولت در کنار نیروهای دلسوز نظام باشد و کدخدا و برجام را کنار بگذارد ایران به‌عنوان یک قدرت تعیین‌کننده هژمونی دنیا خواهد شد.