به گزارش جویباران،حقوق بشر واژه قریبی که برای ما ایرانی‌ها بسیار آشنا می‌آید، به‌طوری‌که هرازگاهی آمریکا و سایر هم‌پیمانانش به همراهی برخی از سازمان بین‌المللی کشورمان را به نقض حقوق بشر متهم کرده و گاهاً قطعنامه‌هایی علیه ایران در این راستا از سوی سازمان ملل متحد صادرشده است.

 

واقعیت ماجرا چیست؟

در مکتب و نگاه لیبرالیسم انسان نقش محورى و خدایى دارد و همه‌چیز- از علم و فرهنگ و اقتصاد تا سعادت و خوشبختى – برمدار خواست و هوس‌هاى او(انسان) شکل مى‌گیرد. در نگاه تمدن غرب، انسان؛ فقط انسان سفیدپوست غربى است نه سیاه‌پوستان و نه دیگر رنگین‌پوستان و سفیدپوستان جایى در این فرهنگ ندارند.

 

بر اساس این مبانى اخلاق فردى و اجتماعى، نوع‌دوستی و همزیستی، سعادت و عزت فردى و اجتماعى و صداقت و راستى، تنزل و تقلیل پیداکرده و به انحطاط کشیده مى‌شود. در این نگاه هدف وسیله را توجیه مى‌کند و ارزش‌هاى اخلاقى به‌پای منافع مشخص‌شده توسط ارزش‌هاى غربى قربانى مى‌شود و همه این‌ها بزک شده و به کمک امپراتوری رسانه‌اى غرب که خود مظهر ضدیت با حقوق بشر و نماد آپارتاید و تبعیض رسانه‌اى است به مردم جهان ارائه مى‌شود.

 

آن روی سکه ژست‌های حقوق بشری آمریکا!

شکل‌گیرى و تشکیل کشور آمریکا با تضییع حقوق بشر و کشتار میلیونى و نسل‌کُشى بومیان آن سرزمین و سرخپوستان‌ بى‌پناه شکل گرفت به‌گونه‌اى که ۴۰۰ قوم سرخپوست با کشتار و جنگ و مهم‌تر با ترور و کشتار آن‌قدر که از جمعیت چند ده‌میلیونی – صدمیلیونی – سرخپوست کمتر از پنج میلیون برجاى ماندند.

 

در ادامه مهاجرت و کوچ اجبارى زنان و مردان جوان و سالم از قارّه آفریقا که منجر به کشتار بیش از پنجاه میلیون نفر شد که بخشى از آن‌ها در جنگ با مردم و گروهى در مسیر انتقال و بخش زیادى در زندان‌هاى آمریکا و براثر بیگارى کشته شدند.

 

به‌طورکلی فرهنگ نژادپرستى و برترى‌جویى نژادى در آمریکا تبدیل به یک ایدئولوژى شد و بسیارى از مردم در مدارس و مراکز آموزشى و بر اساس تبلیغات رسانه‌اى با همین فرهنگ رشد یافتند و استکبار نژادپرستى را «اجتماعی سازی» کرد و حق حداقلى همزیستى مسالمت‌آمیز و نوع‌دوستی و دیگر دوستى را حتى از سفیدپوستان گرفت و به‌جای آن کشورى نامنسجم و منقطع را به میراث گذاشت.

 

نقض حقوق بشر توسط آمریکا در نقاط مختلف جهان

نقطه‌اى از جهان نیست که به‌صورت مستقیم  و غیرمستقیم از جنایات و دخالت‌هاى مستقیم آمریکا در امان مانده باشد. با یک جستجوى ساده در گوگل، عبارت «عملیات برون‌مرزی ارتش آمریکا» را جستجو کنید. دانشنامه‌ى ویکی‌پدیا که در اختیار امپراتوری رسانه‌اى غرب است نام بیش از ۹۰کشور را مى‌برد که از سال ۱۹۵۰ تاکنون به شکل مستقیم یا غیرمستقیم توسط ارتش آمریکا موردحمله یا تهدید واقع‌شده‌اند. از کشورهاى اروپایى مانند آلمان و ایتالیا تا آسیایى مانند ژاپن و چین و کره تا کشورهاى آمریکاى جنوبى مانند کوبا و برزیل و پاناما و اروگوئه تا قاره آفریقا مانند مصر، لیبى و آفریقاى مرکزى و سودان تا استرالیا که به‌نوعى مستعمره او محسوب مى‌شود.

 

امروز سفارتخانه‌هاى آمریکا در هر کشور، مرکز دخالت و تجاوز به حقوق بشر و هتک حرمت نوامیس مردم و تذلیل این کشورها هستند و پایگاه‌هاى نظامى آمریکا نیز لانه‌هاى فساد و فحشا و ترویج فرهنگ غرب و حامى تروریست‌هاى صهیونیست هستند. مضافاً این‌که امپراتوری رسانه‌اى آمریکا سردمدار تضییع حقوق معنوى انسان‌ها در زندگى آزاد و بانشاط و رو به تعالى هستند. قطعاً برجسته‌ترین مصداق نقض حقوق بشر در جهان و منطقه حمایت از رژیم جعلى صهیونیسم به‌عنوان بزرگ‌ترین تروریسم دولتى منطقه است، تشکیل از گروه‌هاى جنایتکار تکفیرى در منطقه و جهان که منجر به یک جنگ جهانى نیابتى در سوریه و عراق شد؛ نیز از مصادیق بارز روشن نقض حقوق بشر با طراحى آمریکاى جهان خوار است.

 

سیاهه جنایات آمریکا علیه ایران!

 

از سال ۱۳۲۰ تا ۱۳۵۷ (۳۷سال) و از سال ۱۳۵۷ تا اکنون (۴۱ سال) یک دوره هفتادوهشت‌ساله، که در مقطع اول حاکمیت پیدا و پنهان آمریکا و در دوره دوم توطئه‌هاى علنى و مخفى شیطان بزرگ بیشترین حوادث و تراژدى‌هاى غم‌بار را براى ملت ما به ارمغان آورده است. مقام معظم رهبرى سیاهه اقدامات و جنایات آمریکا در حق ملت ما را تا یک‌صد مورد- با زیاد و کم آن – اشاره‌کرده‌اند. برخى از برجسته‌ترین موارد نقض حقوق بشر عبارت‌اند از:

۱.  تلاش براى استقرار و تثبیت حکومت منحوس پهلوى؛

۲.  تأسیس سازمان ساواک که عصاره تجارب جهنمى سیا و موساد بود.

۳. مشارکت و حمایت از آدمکشی‌های خیابانى در طول حکومت پهلوى به‌ویژه در سى تیر ۳۱ و ۱۵خرداد ۴۲ و ۱۷شهریور ۵۷ و سیزده آبان ۵۷ و ده‌ها حادثه دیگر که به شهادت و جراحت ده‌ها هزار نفر انجامید.

۴. حمایت از منافقین در کشتار مردم بی‌گناه که به شهادت ۱۷هزار نفر منجر شد.

۵.  حمایت از گروهک‌هاى تجزیه‌طلب و مزدور در انجام جنایات کم‌نظیر و وحشیانه و شهادت هزاران نفر از مردم و نیروهاى مردمى و نظامى؛

۶.  حمایت کامل از رژیم بعث صدام در راه‌اندازى تجاوز نظامى هشت‌ساله که به شهادت بیش از یک‌صد و پنجاه‌هزار نفر از مردم و نیروهاى نظامى و جراحت نیم میلیون نفر و خسارات مادى هنگفت انجامید.

۷. انجام انواع نفوذ سیاسی و نظامى و امنیتى و اقتصادى از طریق لانه جاسوسى در اوایل انقلاب و سپس از طریق سفارتخانه‌هاى آمریکا در کشورهاى همسایه؛

۸.  اِعمال تحریم ظالمانه چهل‌ساله به‌خصوص در دو سال اخیر و تحت‌فشار قرار دادن کشورهاى دیگر و تحریم اقلام حیاتى مانند دارو که منجر به مرگ مظلومانه ده‌ها بیمار گردیده است و این شرایط ادامه دارد.

۹. دخالت در ترور ناجوانمردانه مسئولان، مدیران، نخبگان و شخصیت‌هاى محبوب مردمى در طول سالیان گذشته به‌ویژه دانشمندان هسته‌اى؛

۱۰. مباشرت در ترور بزدلانه سردار دل‌ها شهید حاج قاسم سلیمانى ویارانش‌

 

حقوق بشر اسلامی

این در حالى است که حقوق بشر اسلامى بر چهار رکن؛ جهان‌بینى توحیدى و حاکمیت خدا، کرامت و هویت واحده انسانى، فطرت الهى و خلقت هدفمند و رو به تعالى، استوار است و ملاک برترى انسان‌ها جز به ارزش‌هاى الهى از قبیل؛ تقوا و علم و جهاد و… نیست.

بنابراین آنچه در ۴قرن گذشته و دهه‌ها و سال‌هاى اخیر و این روزها، از جنایات غرب در حق بشریت مردم آمریکا مشاهده مى‌کنیم پدیده‌اى برخلاف رویه‌ و ارزش‌هاى غربى نیست. این اتفاقات باطن و حقیقت تمدن غربى است که امروز در حقوق بشر آمریکایى بروز و ظهور یافته است و بر منوال ارزش‌هاى لیبرال دموکراسى غرب در حال وقوع است.

 

واقعه دوازدهم تیرماه ۶۷ و شهادت مظلومانه ده‌ها مسافر بی‌گناه به‌خصوص زنان و کودکان مظلوم و بزرگداشت یاد و خاطره آن‌ها و نیز یادکرد جنایات آمریکا و نقض‌هاى مکرر و علنى حقوق بشر توسط شیطان اکبر؛ فرصت مغتنمى است تا حافظه تاریخى نسل‌هاى سوم و چهارم و نسل‌هاى آینده بازسازى و بازآفرینی شود تا تاریخ مظلومیت این ملت مقتدر دستخوش تحریف نگردد و جاى شهید و جلاد عوض نشود.