به گزارش جویباران،داریوش حمیدی در جلسه کمیته دانشگاهیان ستاد گرامیداشت چهلمین سال دفاع مقدس در شهرستان جویبار اظهار کرد: با توجه به اینکه ایران در دوران جنگ تحمیلی ازنظر تجهیزات در وضعیت مطلوبی قرار نداشت ولی ایمان و روحیه جهادی امام و رزمندگان باعث پیروزی در جنگ تحمیلی شد.

 

وی بابیان اینکه پس از ۴۰ سال هنوز کینه‌توزی دشمنان به پایان نرسیده است گفت: دشمنان همچنان به دنبال آسیب زدن به‌نظام جمهوری اسلامی ایران هستند ولی امروز قدرت نظامی ایران به‌واسطه مدیریت هوشمندانه و حکیمانه مقام معظم رهبری در جایگاهی قرار دارد که، کسی نمی‌تواند خیال باطلی برای این نظام داشته باشد.

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد جویبار تصریح کرد: ایران اسلامی با موشک‌های نقطه زن خود پایگاه نظامی آمریکا را منهدم کرد و آمریکا جرأت پاسخ هم نداشت.

 

حمیدی با اشاره به اینکه فرهنگ مقاومت و ایثار جمهوری اسلامی ایران به یک الگوی جهانی مبدل شده است عنوان کرد: در راه اقتدار و عزت کشور عزیزان زیادی ازجمله دانشمندان هسته‌ای تا سردار دل‌های سپهبد قاسم سلیمانی را ازدست‌داده‌ایم که همه آن‌ها از فرهنگ مقاومت و ایثار دوران دفاع مقدس الهام گرفته‌اند.

 

وی وظیفه دانشگاه را انتشار و انعکاس دستاوردهای دوران دفاع مقدس دانست و افزود: تحقیقات علمی و متقنی باید از دستاوردهای پیدا و پنهان دوران دفاع مقدس پیدا کنیم و پس از نشر آن باید آثار و روحیه انقلابی و جهادی را در جامعه به‌ویژه جوانان ترویج دهیم.

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد جویبار از برگزاری یادواره شهدای دانشجو در آذرماه سال جاری در این شهرستان خبر داد.