به گزارش جویباران،آیت‌الله محمدتقی نادعلیزاده امام‌جمعه شهرستان جویبار در جلسه ستاد احیا امربه‌معروف و نهی از منکر این شهرستان اظهار کرد: سبک زندگی مردم کشور در وضعیت مطلوبی ندارد درحالی‌که رهبر  معظم انقلاب در این رابطه بارها تذکر و توصیه کردند.

 

وی یکی از مشکلات زندگی امروز جوانان را نداشتن استقلال فکری دانست و افزود: برخی از افراد به‌راحتی اصالت، هویت و رسم و آداب خود را رها و سبک زندگی اسلامی ایرانی را فراموش می‌کنند.

 

امام‌جمعه جویبار تأکید کرد: جوانان نباید در بخش فرهنگی از مراکز بی‌هویت تأثیر بپذیرند.

 

سرهنگ مهرداد بابایی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج جویبار در این جلسه گفت: پس از ناامیدی دشمن در جنگ سخت و نظامی، پس از جنگ تحمیلی وارد جنگ نرم و فضای فرهنگی کشورمان علیه خانواده‌ها شد.

 

وی افزود: قشر جوان نباید دچار چندگانگی شود، در عین بهره‌مندی از تکنولوژی‌های روز نباید از اسلام ناب نیز دور بمانند.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج جویبار بابیان اینکه دشمن با تمام توان در بخش فرهنگی در حال سرمایه‌گذاری است عنوان کرد: دشمن با هزینه‌های هنگفتی از طریق ماهواره و شبکه‌های اجتماعی باعرضه محتوای نامناسب علیه بنیان‌های خانواده، در حال تغییر سبک زندگی مردم است.

 

بابایی با هشدار به مسئولین فرهنگی کشور گفت: همه ما مدیران در برابر این مشکلات فرهنگی مسئول هستیم و باید پاسخگوی باشیم.

 

وی با اشاره به وضعیت و عفاف و حجاب بیان کرد: امروز حفظ حجاب بسیار پرهزینه است به‌طوری‌که برای تهیه لباس و چادر مناسب باید هزینه سنگینی را پرداخت کرد درحالی‌که لباس‌های نامناسب ارزان‌قیمت هستند که این مشکل و معضل را باید در سطح کلان پیگیری کرد.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج جویبار تصریح کرد: بدحجابی آفتی است که اگر مداوا نشود گریبان گیر دیگران خواهد شد.