به گزارش جویباران،سید علی اسد در جلسه بررسی مشکلات آب شهرستان جویبار بابیان اینکه این شهرستان قطب کشاورزی در استان مازندران است اظهار کرد: مهم‌ترین اولویت شهرستان جویبار مسئله آب در بخش شرب و کشاورزی است، به‌طوری‌که در فصل زمستان با پرآبی و در تابستان با کم‌آبی مواجه هستیم.

 

وی تصریح کرد: در سیل سال گذشته سرریز آب شهرستان‌های هم‌جوار وارد جویبار شد و خسارات زیادی را به بخش کشاورزی این شهرستان وارد کرد.

 

فرماندار جویبار با اشاره به اینکه نمایندگان مجلس و مسئولین ارشد استانی باید نگاه ویژه‌ای به شهرستان جویبار در بخش آب داشته باشند عنوان کرد: انتقال آب سد لفور به سیاه رود از پروژه‌هایی است که می‌تواند بخش کشاورزی جویبار را تقویت کند که بخشی از این پروژه با همکاری مردم انجام شد و حدود ۱۲۰۰ متر آب باقی‌مانده است.

 

اسد همچنین به مشکلات آب شرب شهرستان نیز اشاره کرد و گفت: شبکه آب‌رسانی در سطح شهرستان جویبار با فرسودگی بسیاری مواجه است و از سوی دیگر به دلیل مستهلک بودن این شبکه مقدار آب بسیار کمی را به خانه‌های مردم انتقال می‌دهد که حل این مسئله نیز، نیاز به یک عزم جدی دارد.

 

سهمیه سوخت کشاورزان باید افزایش پیدا کند/ حداقل سوخت موردنیاز کشاورزان ۶۰۰ لیتر در هکتار است

 

محمد مدانلو بخشدار مرکزی شهرستان جویبار در این جلسه یکی دیگر از مشکلات کشاورزان را سوخت دانست و افزود: میزان سهمیه‌ای که برای کشاورزان در طول یک سال در نظر گرفته‌شده ۴۰۰ لیتر است که باید این میزان افزایش پیدا کند.

 

وی بیان کرد: نیاز واقعی کشاورزان ۶۰۰ لیتر در هکتار است زیرا کشاورزان بلافاصله بعد از کشت اول اقدام به کشت دوم می‌کنند درحالی‌که برای این نوبت هیچ سهیمه ای در نظر گرفته نشده است.

 

بخشدار مرکزی جویبار یکی راه‌های حل مشکل سوخت کشاورزان را برق‌دار کردن چاه‌ها عنوان کرد.