به گزارش جویباران،کمال علیپور در جلسه بررسی مشکل آب شهرستان جویبار بابیان اینکه باید نگاه ویژه‌ای به مسئله آب شرب و کشاورزی جویبار داشته باشیم اظهار کرد: شهرستان جویبار به‌عنوان یکی از نقاط فعال در بخش کشاورزی با چالش آب مواجه است.

 

وی خاطرنشان کرد: برای حل این چالش یا باید خط اعتباری برای حل مشکل آب کشاورزی جویبار و همچنین استان مازندران ایجاد کنیم یا از طریق فاینانس داخلی ماده ۵۶ استفاده شود که لازمه آن داشتن تحلیل درست از وضعیت موجود اعتبارات شهرستان توسط آب منطقه‌ای است.

 

نماینده مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ۲۲ هزار هکتار از اراضی نیاز به  ابرسانی کانال زهکشی دارد که یکی دیگر از منابع تأمین اعتباری استفاده از اعتبارات بانک توسعه اسلامی است.

 

علیپور بابیان اینکه می‌توانیم در مجلس از طریق راه‌های مختلف مانند هدایت اعتبارات ماده ۵۶، ترغیب دولت برای ایجاد خط اعتباری یا استفاده از سرمایه‌گذاران که ۷۰ درصد آن را باید دولت پرداخت کند و ۳۰ درصد را کشاورزان از طریق اشتراکشان پرداخت کنند؛ برای حل این چالش در شهرستان جویبار پیگیری کنیم.

 

وی به حل مشکل آب شرب جویبار اشاره و عنوان کرد: با توجه به اینکه شهرستان جویبار ازجمله  شهرستان‌های پرتنش آب شرب استان مازندران محسوب می‌شود در مجلس تلاش خواهیم کرد برای حل این مشکل از محل اعتبارات تنش، اعتباری به ارزش ۱۰ میلیارد تومان که می‌تواند بخش عظیمی از مشکلات آب شرب شهرستان را برطرف کند تخصیص دهیم.

 

 مدیریت هوشمندانه و علمی بر منابع تهدیدات اقتصادی دشمن را خنثی می‌کند

 

کیوان مرادیان نماینده شهرستان‌های قائم‌شهر، جویبار، سیمرغ، سوادکوه و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی که در جلسه با جمعی از مدیران استانی و شهرستانی در خصوص بررسی مشکلات آب شرب و کشاورزی منطقه جویبار گفت: در مرحله گذر از تحریم‌های ظالمانه دشمنان و تحقق تثبیت اقتصادی در کشور چاره‌ای جز مدیریت منابع نداریم و اگر روحیات جهادی همراه با طراحی‌های هوشمندانه و علمی برای استفاده مناسب از منابع موجود اعمال شود می‌توان به آینده و امنیت اقتصادی کشور امیدوار بود.

 

وی یادآور شد: منابع و ذخایر کشور از مواهب خدادادی هستند که در طول تاریخ بشر و طی فعل‌وانفعالات و حوادث مختلف اینک در اختیار ما قرارگرفته است فلذا استفاده بی‌رویه مخصوصاً خام فروشی و سوء مدیریت‌ها و دست‌اندازی‌های خائنانه، گناه بزرگ و خیانت آشکار به نسل‌های آینده است.

 

این عضو کمیسیون انرژی عنوان کرد: ایران کشوری چهارفصل و سرشار از منابع و ذخایر روزمینی و زیرزمینی است که با استفاده از ظرفیت مجلس یازدهم به نفع مدیریت بر منابع و تحکیم زیرساخت‌های اقتصادی کشور استفاده کنیم و باید به‌زودی جهش تولید با رویکرد نگاه به درون کشور محقق شود.

 

مرادیان در پایان همگرایی و هم‌اندیشی و تمرکز بر اصلاح ساختار مدیریتی و اداری کشور برای پاسخگویی به مطالبات به‌حق مردم و فراهم کردن شرایط مناسب جهت کسب‌وکارهای موجود و حذف سوءاستفاده گران از چرخه تولید و صادرات و واردات را از عوامل مهم تثبیت اقتصادی و آرامش روانی جامعه دانست و عمل به رهنمودهای مقام معظم رهبری و هدایت‌های مشفقانه ایشان را چراغ راه مسئولان در قوای مختلف عنوان کرد.