به گزارش جویباران،سرهنگ مهرداد بابایی صبح امروز در آیین اختتامیه اولین جشنواره ملی مطبوعاتی «رسا» که در جویبار برگزار شد، بابیان اینکه در طول حیات انقلاب دستاوردها و پیشرفت‌های عظیمی داشتیم که در نوع خود بی‌نظیر است، اظهار کرد: رسانه نقش کلیدی در تبیین این پیشرفت‌ها را دارد.

 

وی بابیان اینکه کشور ما روزی حیات خلوتی برای استکبار شده بود و هر اراده‌ای را پیاده می‌کرد کودتاهای متعددی را رقم زدند، گفت: اما پس از پیروزی انقلاب علیرغم همه موانع کشور ما به قله‌ای رسید که امروز نقش تعیین‌کننده‌ای در معادلات منطقه‌ای و جهانی دارد.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج جویبار بیان کرد: ممکن است مشکلات اقتصادی باعث خستگی و ناامیدی ما از پیشرفت‌ها شود و فکر کنیم گرفتاری زیادی است اینجاست که رسانه باید با قلمش روشنگری کند.

 

بابایی بابیان اعلام اینکه ما در جمهوری اسلامی فعل خواستن را صرف کردیم و علیرغم همه مشکلات پیشرفت کردیم، گفت: این راه در گام دوم انقلاب بااقتدار ادامه خواهد داشت و نقش رسانه نباید نادیده گرفته شود.

 

 

وی گفت: تاریخ نشان داد که در کشورهای آمریکا نحوه مقابله مردم در شیوع کرونا چه تلفانی داشت ولی در کشور ما رزمایش مؤمنانه حماسه‌ای را رقم زد.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج جویبار تأکید کرد: در آمریکا انقلاب مردمی علیه نژادپرستی و حمله وحشیانه پلیس را می‌بینیم که با عملکرد پلیس ما قابل قیاس نیست و با خبرنگاران برخورد بدی می‌کنند که به مردم واقعیت را نگویند.

 

بابایی در پایان از اسلام به‌عنوان ابرقدرتی یادکرد که با محوریت جمهوری اسلامی ایران در دنیا شناخته‌شده است و تأکید کرد: همه باید قاسم سلیمانی باشیم جانانه پا به حرف ولایت بایستیم تا راه را هموار کنیم.

 

 

جمهوری اسلامی یک ابرقدرت است/ بی‌عدالتی گریبان آمریکا را گرفته است

همت محمد نژاد شهردار شهر جویبار در این مراسم بابیان اینکه جریان انقلاب ما جریان نویی در دنیا است، اظهار کرد: امروز در چهل‌سالگی، انقلاب ما دارای ثبات خاصی بوده و تبدیل به یک درخت تنومند شده است، امروز ایران اسلامی تبدیل به یک ابرقدرت در دنیا شده است.

 

وی بابیان اینکه در کشور ایران امنیت وجود دارد و این کشور زیر سایه ائمه اطهار و اهل‌بیت قرار دارد، گفت: امروز دنیا دید که در کشور آمریکا که خودش را ابرقدرت معرفی کرده بود حجم زیادی از کشت و کشتار و بی‌عدالتی وجود دارد.

 

بیداری اسلامی محصول کار رسانه‌ها و مطبوعات است

محمد فوقی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان جویبار نیز بابیان اینکه اصل خبر دادن مهم نیست و پیگیری خبر مهم است، گفت: پیگیری‌ها باید مطابق با مطالبات مقام معظم رهبری باشد.

 

وی بابیان اینکه بیداری اسلامی محصول کار رسانه‌ها و مطبوعات بوده است، افزود: امیدواریم شاهد ترویج سبک زندگی دینی و مهارت‌های زندگی باشیم؛ چراکه اگر مردم زیبایی‌های دین را می‌دیدند، همه دین‌دار می‌شدند و از اهل‌بیت پیروی می‌کردند.

 

این مسئول بابیان اینکه هنر رسانه‌های غرب این است که عصیان را خوب جلوه می‌دهند، افزود: رسانه ما هم باید دین را زیبا جلوه بدهد که برگزاری این جشنواره فرصت خوبی است.