به گزارش جویباران،سید امیرحسین مدنی در مراسم افتتاح طرح مشارکت اقتصادی بنگاه محور برکت در شهرک صنعتی جویبار گفت: در ابتدا مقام معظم رهبری از بنیاد برکت دستور ساخت یک هزار مدرسه در کشور صادر کردند و تا مهر امسال یک هزار و ۹۰۰ مدرسه به بهره‌برداری می‌رسد.

 

وی افزود: در سایر بخش‌های عمرانی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) تاکنون بیش از یک هزار و ۵۰۰ مسجد و موسسه فرهنگی، بیش از ۱۲ بیمارستان و بیش از ۲۴۰ خانه سلامت و بهداشت در کشور ساخته‌شده است.

 

مدیرعامل بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از ساخت ۴۰ هزار واحد مسکن محرومین در کشور خبر داد و گفت: آب‌رسانی به یک هزار روستا آغازشده که تاکنون به ۵۰۰ روستا آب‌رسانی انجام شد.

 

مدنی بابیان اینکه ۴۷ هزار طرح سحاب در روستاهای کشور اجراشده است عنوان کرد: در قالب این طرح اشتغال‌زایی در ۸ هزار روستا در حال انجام است.

 

وی خاطرنشان کرد: در سال گذشته طرح‌های اشتغال محور بنیاد ۳۰ هزار طرح بوده، با توجه به اینکه در سال جهش تولید قرار داریم امسال به ۶۰ هزار طرح رسیده است و اکنون روزانه ۳۰۰ طرح اشتغال محور در کشور در حال اجراست.

 

مدیرعامل بنیاد برکت احیای واحدهای تولیدی نیمه تعطیل را یکی از برنامه‌های بنیاد دانست و بیان کرد: حضور بنیاد در واحدهای تولیدی به معنای جلوگیری توانمندی و دانش بخش خصوصی نیست فلذا سقف سرمایه‌گذاری ما تا ۴۹ درصد است و هر زمان که تولیدکننده اعلام کند که به توانایی تأمین مالی رسیده و نیاز به همکاری بنیاد ندارد، می‌تواند همکاری‌اش را با بنیاد قطع کند.

 

مدنی اظهار کرد: در بخش کاغذ و سموم کشاورزی ارزبری زیادی از کشور دارد که آماده همکاری با سرمایه‌گذاران در این بخش‌ها هستیم.

 

وی در پایان یادآور شد: با بهره‌برداری از طرح تولید فلاف و آلفا سلولزی (تولید کاغذ کارتن) هجدهمین بنگاه مشارکتی بنیاد در مازندران راه‌اندازی شد.