به گزارش جویباران،سید علی اسد در جلسه ستاد مبارزه با ویروس کرونا شهرستان جویبار گفت: جویبار در وضعیت قرمز کرونایی قرارگرفته است.

 

وی تأکید کرد: بخش اعظمی از موج دوم ابتلا به کرونا در این شهرستان در اثر دورهم نشینی، مجالس و مراسم‌های عروسی و عزا در تالارها و اماکن عمومی ایجاد شد.

 

فرماندار جویبار ضمن تأکید بر تشدید محدودیت‌های مقابله با کرونا در شهرستان اظهار کرد: بازار هفتگی، بساط دست‌فروشی، مراسم‌های عروسی، عزا، برگزاری نماز جمعه و نماز جماعت، مسدود نمودن تمامی ورودی‌های غیرضروری طرح دریا و شهرک‌های ساحلی، تعطیلی پارک‌ها، رستوران، تالارها، قهوه‌خانه‌ها و … به مدت یک هفته تعطیل خواهد بود.

 

رئیس ستاد مقابله با کرونا در جویبار خواستار استفاده شهروندان و مردم از ماسک و رعایت پروتکل بهداشتی شد تا از شیوع بیشتر این ویروس منحوس در سطح شهرستان جلوگیری شود.

 

 

گفتنی است مصوبات ستاد مبارزه با ویروس کرونا در شهرستان جویبار به شرح ذیل اعلام شد:

 

۱- محدودیت شرایط قرمز در شهرستان جویبار شامل: دانشگاه‌ها، آموزشگاه‌های مراکز فنی حرفه‌ای، استخر سرپوشیده، موزه، آرایشگاه زنانه، مصلا، مساجد، باشگاه‌های ورزشی، قهوه‌خانه‌ها، چایخانه‌ها، مراکز تفریحی، نماز جماعت، طرح دریا تا اطلاع ثانوی تعطیل گردید.

 

۲- تابلوهای شهری جهت اطلاع‌رسانی خبرهایی مبنی بر رعایت پروتکل بهداشتی تبلیغات گردد و با بلندگو نیز از طریق شهرداری اطلاع‌رسانی شود.

 

۳-اطلاع‌رسانی لازم جهت رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و رعایت پروتکل بهداشتی و در خانه ماندن در فضای مجازی و سایت‌ها اقدام گرد.

 

۴- کلیه اقامتگاه‌ها جهت استفاده عموم ممنوع است.

 

۵- ساعت پخت نان در نانوایی‌ها افزایش و در صفوف فاصله‌گذاری و رعایت پروتکل بهداشتی اجرا گردد.

 

۶- بازارهای محلی و جمعه‌بازار تعطیل است.

 

۷- با توجه به شرایط قرمز کرونایی شهرستان جویبار تا اطلاع ثانوی ورودی به سمت دریا مسدود گردد.

 

۸- فعالیت دست‌فروشان و همچنین انجام خریدوفروش در اماکن عمومی ممنوع است.

 

۹- اموراتی که موجب ازدحام در ادارات ایجاد می‌شود تا اطلاع ثانوی تعطیل است.

 

۱۰- در انجام کشت دوم برنج به‌صورت مکانیزه و با محدودیت قبلی در دستور کار قرار گیرد.

 

۱۱- قرارگاه محله محور در دستور کار قرار گیرد.

 

۱۱- ادارات نسبت به دورکاری و کاهش نیروی کار به یک‌سوم با اولویت بیماران شرایط خاص و بالای ۶۰ سال و همچنین مادران دارای فرزند زیر ۶ سال از فردا اعمال گردد.

 

۱۲- مهلت تسهیلات بانک‌ها و تأمین اجتماعی و مسائلی از این قبیل به مدت‌زمان بیشتر و دیگری موکول گردد تا مراجعه حضوری مردم کاهش یابد.