به گزارش جویباران،سید ابراهیم میرخلیلی در مراسم افتتاح مرکز آموزش پرورش قارچ در مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای جویبار گفت: یکی از وظایف فنی و حرفه‌ای تربیت و تأمین نیروی انسانی ماهر، متخصص و نیمه متخصص در جامعه است که در این راستا بخش‌های مختلفی از آموزش‌ها را داراست.

 

وی افزود: تیم‌های سیار فنی و حرفه‌ای در روستاها، زندان‌ها، کمپ‌های بازپروری و پادگان‌ها مشغول به آموزش هستند.

 

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای جویبار بابیان اینکه یکی دیگر از وظایف سازمان فنی و حرفه‌ای ارتقای مهارت صنایع و صنوف است اظهار کرد: با کارخانه‌ها در ضمن، حین کار همراه هستیم که امسال نیز با شرکت کاسپین لوله جویبار این همکاری و تعامل ایجادشده است.

 

میرخلیلی با اشاره به مرکز آموزش پرورش قارچ عنوان کرد: این مرکز در مساحت ۷۰ متر در سالن عملی و ۳۰ متر سالن تئوری و بااعتباری بالغ‌بر ۳۵ میلیون تومان به بهره‌برداری رسید.

 

وی افزود: در هر دوره کارآموزی ۱۷ نفر طی دوره ۴۰ روزه تحت نظر کارشناسان مجرب این مرکز به‌صورت رایگان آموزش خواهند دید.

 

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای جویبار خاطرنشان کرد: در این مرکز چرخه کامل آموزش، تولید- فراهم کردن مواد اولیه- و فروش به کارآموزان هم آموزش داده و هم برای آنان در فضای واقعی متقاضیان فراهم می‌شود.

 

به گزارش جویباران، پرورش قارچ یکی از مشاغلی کم‌هزینه و پرسودی است که زنان سرپرست خانواده و جوانان جویای کار می‌توانند با هزینه کم مشغول به کار شوند.