به گزارش جویباران،سید علی اسد در نشست با سیدی مجری طرح اشتغال‌زایی بنیاد برکت استان گفت: با  پیگیری‌های انجام‌شده مبلغ دو میلیارد تومان اعتبار جهت ایجاد اشتغال خرد روستایی به شهرستان جویبار اختصاص یافت.

 

وی افزود: با تخصیص این اعتبار ۵۰ شغل در روستاهای بالای ۱۰۰ خانوار جمعیت این شهرستان ایجاد خواهد شد که این اعتبار امسال به دو روستا به‌عنوان پایلوت و از هر بخش یک روستا برای این امر در نظر گرفته‌شده است.

 

فرماندار جویبار تصریح کرد: در سال‌های آینده تسهیلات وام اشتغال‌زایی خرد روستایی و همچنین تعداد روستاهای این شهرستان جهت بهره‌مندی از این طرح افزایش خواهد یافت.

 

گفتنی است طرح سحاب در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری، مبنی بر آبادسازی روستاها و مناطق محروم و نیز در چارچوب سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، به‌ویژه با تأکید بر مردمی کردن اقتصاد، بهره‌ور ساختن منابع، توجه به مزیت‌ها و ویژگی‌های جغرافیایی مناطق روستایی، الگویی تحت عنوان” آیین‌نامه سرمایه‌گذاری حمایتی اشتغال برکت سحاب ” تدوین‌شده است.

 

این الگو،  تحت رویکرد پیشرفت و آبادانی مناطق محروم و در چارچوب معیشت پایدار و مبتنی بر راهبردهای توانمندسازی اقتصادی – اجتماعی ساکنین مناطق محروم و روستایی و ایجاد کسب‌وکار پایدار بر اساس مزیت‌های منطقه‌ای طراحی و تحت عنوان سحاب نام‌گذاری شده است.

 

طرح سحاب به‌منظور شناسایی ظرفیت‌ها و پتانسیل فردی و محیطی، آموزش و توانمندسازی اقتصادی و تأمین مالی خرد، ایجاد افزایش مهارت مرتبط با کسب‌وکار، دسترسی به دارایی‌های مولد، ایجاد فرصت‌های شغلی، پشتیبانی از نهادها و فرآیندهای تولید، پشتیبانی از فرآیند بازاریابی و نظارت مستمر و اشتغال پایدار ایجاد شد .