به گزارش جویباران،کیوان مرادیان طی گفت‌وگویی به ایجاد مزاحمت جنگنده‌های آمریکایی برای هواپیمای مسافربری ایرانی اشاره کرد و گفت: می‌توان آمریکا را رسماً یک کشور تروریستی و منشأ تمامی فتنه‌هایی دانست که در سراسر جهان به وقوع می‌پیوندد.

 

وی بابیان اینکه آمریکا به هیچ‌یک از قوانین و هنجارهای بین‌المللی پایبند نیست اظهار کرد: در طول چند سال گذشته این کشور از بسیاری کنوانسیون‌ها، سازمان‌ها و توافق‌نامه‌های بین‌المللی خارج است و ضمن عدم رعایت این قوانین، مزاحمت‌هایی را هم برای سایر کشورها ایجاد کرده است.

 

نماینده مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها با ایجاد مزاحمت و نقض قوانین بین‌المللی هوایی به دنبال فریب پدافند هوایی کشور سوریه بود تا یک فاجعه انسانی را رقم بزند.

 

مرادیان افزود: آمریکا با این حقه کثیف و ضد انسانی به دنبال ایجاد تنش و عکس‌العمل ایران بود تا بتواند سیاست‌های خود که تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران و ایجاد اختلاف و تنش بین دو ملت ایران و سوریه را محقق کند.

 

وی بابیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در زمان مقتضی پاسخ این تجاوز را خواهد داد گفت: وزارت امور خارجه کشور و سایر نهادهای ذی‌ربط باید از طریق مراجع حقوقی بین‌المللی و سازمان ملل متحد این تجاوز آشکار را که منجر به صدمه دیدن تعدادی از مسافرین این هواپیمای مسافربری ایرانی شد پیگیری کند.

 

نماینده مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: سناریوی طراحی‌شده توسط آمریکایی‌ها با شجاعت و مهارت خلبانی ایران و هوشمندی پدافند سوریه خنثی شد اما ایران حق پاسخگویی به این شیطنت خبیثانه را برای خود محفوظ می‌داند.